NASA за допомогою штучного інтелекту знайшла подібну до Землі планету (ВІДЕО)

NASA за допомогою штучного інтелекту знайшла подібну до Землі планету (ВІДЕО)

До життя вона не придатна, однак система планет, де вона «живе», надзвичайно схожа на Сонячну систему

NASA за допомогою штучного інтелекту знайшла подібну до Землі планету (ВІДЕО)
скрін-шот Youtube

Вчені NASA 14 грудня скликали прес-конференцію, щоб оголосити про відкриття планети Kepler-90i в сузір'ї Дракона. Про це повідомляється на сайті NASA.

Найцікавіше те, що нову планету вдалося відкрити за допомогою штучного інтелекту, розробленого Google з використанням техніки машинного навчання.

У цьому випадку комп'ютери навчилися виявляти в космосі планети, аналізуючи дані космічного телескопу Kepler, отримані за межами нашої сонячної системи, відомі як екзопланети (схожі на Землю).

Kepler-90i – розпечена камʼяниста планета, стала восьмою відкритою планетою у своїй сонячній системі. Повний оберт навколо свого сонця вона здійснює за 14,4 доби. Kepler-90i на 30% більший за Землю і знаходиться до сонця так близько, що температура його поверхні біля 430 градусів Цельсія, як у Меркурія.

Вчені наголошують, що вперше зоряна система з такою ж кількістю планет, як наша Сонячна система, була виявлена в глибокому космосі.

«Система зірок Kepler-90 схожа на міні-версію нашої сонячної системи. У ній також маленькі планети всередині і великі планети зовні, але всі вони знаходяться значно ближче до сонця», – розповів науковий співробітник NASA. Дослідники також зазначають, що планета Kepler-90h розміщена в цій системі на такій самій відстані від сонця, як у Сонячній системі – Земля.

Вчені сподіваються, що саме в цій галузі, де провідну роль відіграє обробка великої кількості даних, штучний інтелект допоможе відкривати нові космічні об’єкти.

Нагадаємо, вчені перестали розуміти, як працює штучний інтелект, і закликають стежити за логікою АІ вже зараз, поки «чорна коробочка» не вийшла з-під контролю.

Тим часом Трамп обіцяє знову запустити американців на Місяць, а потім і на Марс, щоб залишатися в лідерах у космічній галузі.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті