Новий Верховний Суд розпочав роботу
За станом на 15 грудня призначено 113 суддів суду з 200 максимально можливих

Новий Верховний Суд розпочав роботу, одночасно з початком роботи нового суду припиняють функціонувати старий Верховний Суд та вищі спецсуди. Відповідне рішення прийняте на пленумі Верховного Суду 30 листопада, передають Українські новини.
Новий Верховний Суд складається з Великої палати, касаційного адмінсуду, касаційного господарського, цивільного касаційного суду і кримінального касаційного суду.
У Mind з'явився телеграм-канал Mind tweet, де ви першими отримуєте головні новини, що мають вплив на економіку та бізнес. Підпишіться, щоб зберегти ваш час та гроші.
Станом на 15 грудня призначено 113 суддів суду з 200 максимально можливих.
Верховний Суд є єдиним судом, який переглядає у касаційному порядку судові рішення, прийняті судами першої та апеляційної інстанцій.
Суди нижчих інстанцій зобов'язані при виборі і застосуванні норми права до спірних правовідносин враховувати висновки щодо застосування відповідних норм права, викладені у постановах Верховного Суду.
Колегія суддів касаційного суду має право передати справу на розгляд Великої палати Верховного Суду, якщо прийде до висновку, що справа містить виняткову правову проблему і таке передавання є необхідним для забезпечення розвитку права і формування єдиної правозастосовчої практики.
Велика палата також переглядає в апеляційному порядку судові рішення в справах, розглянутих Верховним Судом України як судом першої інстанції.
Верховному Суду як суду першої інстанції підсудні справи щодо встановлення Центральною виборчою комісією результатів виборів або всеукраїнського референдуму, справи за позовом про дострокове припинення повноважень депутата Верховної Ради, а також справи щодо оскарження актів, дій чи бездіяльності парламенту, Президента, Вищої ради правосуддя, Вищої кваліфікаційної комісії суддів.
Як писав Mind, з початком роботи нового Верховного Суду вводяться в дію нові процесуальні кодекси, згідно із законом «Про внесення змін до Господарського процесуального кодексу України, Цивільного процесуального кодексу України, Кодексу адміністративного судочинства України та інших законодавчих актів».
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: editor@mind.ua.