Єврокомісія розповіла, як правильно відокремити ГТС від «Нафтогазу»
Для процесу відокремлення була створена робоча група, яка допоможе знайти міжнародних партнерів

У Європейській комісії вважають, що процес відокремлення газотранспортної системи від НАК «Нафтогаз України» повинен проходити відповідно до урядової постанови №496 без створення будь-яких додаткових операторів ГТС. Про це Mind дізнався зі звіту з останніх переговорів представників уряду України та ЄК, які пройшли в Брюсселі наприкінці листопада.
«Відокремлення Нафтогазу є невідкладним і ключовим заходом для створення сприятливих умов для майбутнього довгострокового транзиту газу до ЄС через Україну», – йдеться у звіті.
Кабінет міністрів 13 грудня також ухвалив рішення про офіційний відбір міжнародних партнерів для спільного управління ГТС. Для цього створено спеціальну робочу групу, яку очолив віце-прем'єр-міністр Володимир Кістіон.
Також робоча група на експертному рівні розгляне можливості передачі певних видів діяльності від «Укртрансгазу» до «Магістральних газопроводів України» (МГУ) на основі дорожньої карти, підготовленої українським урядом. Дорожня карта має містити конкретні заходи щодо того, як така передача буде підготовлена МГУ та з якими ресурсами.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].