Єврокомісія розповіла, як правильно відокремити ГТС від «Нафтогазу»

Єврокомісія розповіла, як правильно відокремити ГТС від «Нафтогазу»

Для процесу відокремлення була створена робоча група, яка допоможе знайти міжнародних партнерів

Єврокомісія розповіла, як правильно відокремити ГТС від «Нафтогазу»
Фото: Shutterstock

У Європейській комісії вважають, що процес відокремлення газотранспортної системи від НАК «Нафтогаз України» повинен проходити відповідно до урядової постанови №496 без створення будь-яких додаткових операторів ГТС. Про це Mind дізнався зі звіту з останніх переговорів представників уряду України та ЄК, які пройшли в Брюсселі  наприкінці листопада.

«Відокремлення Нафтогазу є невідкладним і ключовим заходом для створення сприятливих умов для майбутнього довгострокового транзиту газу до ЄС через Україну», – йдеться у звіті.

Кабінет міністрів 13 грудня також ухвалив рішення про офіційний відбір міжнародних партнерів для спільного управління ГТС. Для цього створено спеціальну робочу групу, яку очолив віце-прем'єр-міністр Володимир Кістіон.

Також робоча група на експертному рівні розгляне можливості передачі певних видів діяльності від «Укртрансгазу» до «Магістральних газопроводів України» (МГУ) на основі дорожньої карти, підготовленої українським урядом. Дорожня карта має містити конкретні заходи щодо того, як така передача буде підготовлена МГУ та з якими ресурсами.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло