SpaceX відправила космічний корабель за допомогою багаторазової ракети-носія

SpaceX відправила космічний корабель за допомогою багаторазової ракети-носія

Після запуску ракета Falcon 9 успішно повернулась на стартовий майданчик

SpaceX відправила космічний корабель за допомогою багаторазової ракети-носія
фото з twitter.com/elonmusk

Компанія SpaceX, яка належить Ілону Маску, здійснила перший в історії запуск космічного корабля Dragon за допомогою ракети-носія Falcon 9, яка вже літала в космос. Про це повідомляє The Verge.

Після успішного запуску ракета Falcon 9 повернулась на космодром на мисі Канаверал, з якого стартувала, а Dragon вийшов на необхідну висоту.

SpaceX вивела космічний корабель, завантажений двома з половиною тоннами корисного вантажу, з якого півтори тонни – це провізія для екіпажу Міжнародної космічної станції та необхідне для проведення досліджень в невагомості обладнання.

Важливим є те, що космічний корабель вже використовувався в 2015, а ракета-носій в- в 2017 році.

Повідомляється, що SpaceX почала повторно використовувати свої ракети на початку цього року, але поки що тільки декілька комерційних клієнтів компанії наважились на рішучий крок запускати свої супутники «багаторазовою» ракетою Falcon 9. Багаторазове використання дасть змогу зекономити на будівництві ракет та зменшити кількість космічного сміття на орбіті.

Зокрема, в NASA повідомили, що готові літати на транспортних засобах, які вже були у використанні.

Важливим є і стартовий майданчик, з якого було здійснено запуск. Минулого вересня одна з ракет SpaceX вибухнула під час заправки та пошкодила майданчик для запуску на мисі Канаверал. Для його відновлення Маск витратив $50 млн.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті