НБУ прогнозує складнощі з погашенням кредитних $20 млрд до 2020 року

НБУ прогнозує складнощі з погашенням кредитних $20 млрд до 2020 року

Україні варто розпочати перемовини про запуск нової програми співпраці з МВФ

НБУ прогнозує складнощі з погашенням кредитних $20 млрд до 2020 року
Фото: Shutterstock

Національний банк України закликає розпочати перемовини про запуск нової програми співпраці з Міжнародним валютним фондом (МВФ) ще до завершення нинішньої у 2019 році, зазначається у відповідному звіті про фінансову стабільність, розміщеному на веб-сайті регулятора.

«Відсутність фінансової підтримки від міжнародних інституцій значно ускладнить рефінансування понад 20 млрд дол. США суверенного та гарантованого державою боргу з терміном погашення у 2018–2020 роках», – йдеться у документі.

Як зазначається, відсутність кредитування від МВФ може суттєво змінити макроекономічний сценарій для України. Так, якщо кошти від МВФ не надходитимуть, то значно виросте вірогідність скорочення міжнародних резервів НБУ, девальвації гривні, прискорення інфляції, зниження середньострокових темпів економічного зростання. Водночас, це матиме прямий негативний вплив на фінансовий стан банківського сектору.

Відтак, за відсутності співпраці з МВФ НБУ буде вимушений вдаватися до рішучих заходів: провадити жорстку монетарну політику для збереження макрофінансової стабільності, а також встановлювати нові адміністративні обмеження на валютному ринку.

«Більш негативні сценарії можливі, якщо відсутність програми з МВФ супроводжуватиметься погіршенням зовнішньої кон’юнктури чи ситуації на сході України», – йдеться у документі.

Натомість нова програма дасть змогу не тільки рефінансувати наявні борги на сприятливіших умовах, але і прискорити темп реформ.

Як писав Mind, НБУ очікує прибуття місії Міжнародного валютного фонду (МВФ) у січні наступного року і виділення наступного траншу за програмою EFF – у ІІ кварталі майбутнього року.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло