НБУ визначив галузі з найнижчими та найвищими ризиками

НБУ визначив галузі з найнижчими та найвищими ризиками

Найнижчі ризики – в енергетиці, харчовій та легкій промисловості, найвищі – у хімпромі та житлобудівництві

НБУ визначив галузі з найнижчими та найвищими ризиками
Фото Олег Тоцький / tov-tob.livejournal.com

Енергетика у першому півріччі 2017 року показала зростання прибутків до 15 млрд грн (у 4,3 вище р/р) завдяки підвищенню тарифів ТЕС, експорт продукції харчопрому за 9 місяців 2017 року збільшився на 26,3% р/р, до $5,4 млрд (переважно завдяки олійній галузі), а експорт легпрому – на 10,8%.

Такі дані оприлюднено у відповідному звіті про фінансову стабільність НБУ, розміщеному на веб-сайті регулятора.

Найвищі ризики НБУ відзначає у хімічній промисловості та житловому будівництві.

Так, рентабельність за EBITDA у першому півріччі  2017 року в обох галузях зросла більш ніж в півтора рази. Водночас відношення боргу до EBITDA знизилося, проте залишається надмірним, тож ризики зберігаються.

«Найбільші перспективи має будівництво нежитлових будівель та інженерних споруд, насамперед оновлення виробничих потужностей підприємств (…) Водночас потенціал житлового будівництва незначний, а ризики чималі», – йдеться у документі.

Інвестиції в основні фонди за січень – вересень 2017 року зросли на 27% р/р, найбільше – у с/г та промисловості, ця тенденція триватиме.

Хімічна промисловість лишається в зоні ризику, окрім фармацевтики, у якій росте прибутковість.

«Великі виробники добрив працюють нестабільно, їхня діяльність пов’язана з украй високими ризиками: ціни на газ для промисловості високі та волатильні, обладнання застаріле, а фінансовий стан слабкий, що не дає змоги залучати вдосталь оборотних коштів на купівлю газу», – пояснюється в документі.

Так, с/г задовольняє попит на добрива імпортом переважно з Білорусі. Торік ввезення хімічної продукції виросло на 10,8% р/р, за 9 місяців цього року – на 13,6% р/р.

Крім того, регулятор відзначає стабілізацію ситуації з непрацюючими корпоративними кредитами. Зокрема, найменші частки проблемних кредитів у легкій промисловості, енергетиці, транспорті та сільському господарстві, найбільші, зумовлені в основному кредитами докризових часів, – у будівництві, добувній та хімічній промисловості.

Високу частку непрацюючих кредитів у металургії визначає заборгованість одного з великих виробників труб та окремих компаній, що розташовані на неконтрольованій території. Водночас, більшість металургійних підприємств не має проблем із обслуговуванням банківських кредитів, йдеться в документі.

Як зазначає регулятор, за останні півроку значного приросту NPL (Non-performing loan) в реальному секторі не зафіксовано.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло