Reuters: російська «Татнєфть» працювала в Криму попри ризик потрапити під санкції
Компанія контролювала АЗС в центрі Севастополя принаймні до вересня 2017 року

Одна з найбільших нафтових компаній Росії, «Татнєфть», вела бізнес в Криму незважаючи на ризик потрапити до санкційного списку США. Про це повідомляє Reuters із посиланням на власні джерела.
Більшість великих нафтових компаній вийшли з Криму після того, як Вашингтон ввів санкції у зв’язку з анексією РФ українського півострова в 2014 році.
Але компанія під назвою «КОНЦ», яка керувала заправною станцією в Севастополі принаймні до вересня, контролюється «Татнєфтью».
Крім того, документ, датований 4 вересня, свідчить про те, що бензин постачався компанією «Татнєфть-АЗС-Юг», яка є дочірньою компанією «Татнєфті».
Наприкінці листопада, як відомо з документів АЗС, «КОНЦ» припинила бути оператором станції, а нового оператора та «Татнєфть» нічого не пов’язувало. Виданню не вдалося встановити, чи «дочка» російської нафтової компанії і досі постачає пальне на АЗС.
П’ята за величиною енергокомпанія за об’ємами виробництва, «Татнєфть», має тісні зв’язки з державою. На запит Reuters, компанія повідомила, що «не має автозаправних станцій в Криму чи Севастополі, не постачає пальне (своє або інших компаній) в Крим чи Севастополь».
Юристи говорять, що діяльність російської компанії могла б дати Мінфіну США законні підстави для внесення її до списку компаній, з якими заборонено співпрацювати американським фірмам.
Додатково США можуть також ввести каральні заходи стосовно зарубіжних компаній, які мають активи, що підпадають під юрисдикцію Сполучених Штатів, і які, на думку Вашингтону, могли допомогти Росії обійти санкції.
«Татнєфть» має комерційні відносини з низкою компаній, серед яких глобальний нафтовий трейдер Vitol, польські PKN Orlen та Lotos. Видання не знайшло жодних доказів щодо намірів компанії співпрацювати й з американськими компаніями.
Приклад «Татнєфті» вказує на невідповідність між текстом санкцій та їх застосуванням, демонструючи, що не усі компанії, які працюють в Криму, включені до чорного списку Вашингтону, або через те, що чиновники не знають про цю діяльність, або через те, що закривають на це очі.
Повідомляється, що АЗС знаходиться майже в центрі Севастополя та оформлена в стилі «Татнєфті» з її логотипом.
Кореспондент видання, який придбав там пальне 8 вересня, отримав чек, на якому зазначалась назва компанії «КОНЦ» та її податковий номер.
Дані з офіційного реєстру російської податкової служби не уточнюють, хто наразі є власником «КОНЦ», але показують, що компанією, яка нею керує, є «Татнєфть-АЗС-Юг», яка на 99,9% належить «Татнєфті».
Джерело в «Татнєфті», яке забажало залишитись анонімним, сказало: «Вона (АЗС) формально «Татнєфті не належить, щоб під санкції не потрапити, але фактично повністю «Татнєфті». Джерело не пояснило різниці між фактичним та формальним володінням.
Коли репортер Reuters вдруге поїхав до Криму, 27 листопала, на касовому чеку АЗС значилась уже інша компанія – «Ресурс-А», але символіка «Татнєфті» залишилася. Згідно з даними податкової служби, ця компанія належить Сергію Кучерявенко, який має ще 319 російських компаній. Ані його номеру телефону, ані адреси виданню дізнатися не вдалось.
Кремль на запит Reuters щодо коментарів не відповів.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].