Захворіло у світі
155,918,548
Померло у світі
3,258,269
Вилікувалось у світі
133,382,771
Захворіло в Україні
2,097,024
Померло в Україні
45,451
Вилікувалось в Україні
1,711,709
ЄС оприлюднив вимоги до України у звіті за механізмом призупинення безвізу

ЄС оприлюднив вимоги до України у звіті за механізмом призупинення безвізу

Серед зазначених причин ЄК вимагає підтримки НАБУ, САП, НАЗК та створення ефективної системи перевірки е-декларацій

ЄС оприлюднив вимоги до України у звіті за механізмом призупинення безвізу
фото з pixabay.com

У першому звіті Єврокомісії в рамках нового механізму призупинення безвізових режимів ЄС визнав продовження Україною виконання критеріїв візової лібералізації, однак вимагає негайних дій для забезпечення повноцінної імплементації та сталості реформ.

Лібералізація віз є одним з найпотужніших інструментів у сприянні зміцненню зв’язків між громадянами третіх країн та ЄС. Єврокомісії необхідно слідкувати за неперервним виконанням вимог третіми країнами й інформувати з цих питань Європарламент та ЄС не рідше ніж один раз на рік.  

У звіті основну увагу приділено конкретним сферам, визначеним для кожної окремої країни, для яких подальший моніторинг є необхідним для забезпечення безперервності та стійкості прогресу, досягнутого в рамках лібералізації.

ЄК зазначає, що Україна, як і раніше залишається транзитною країною для ввезення незаконних товарів до ЄС. Героїн продається по кавказькому маршруту, серед інших країн Східного партнерства і через Україну, до ЄС у великих кількостях. Як небезпека у доповіді зазначаються кіберзлочинність та значний незаконний обіг вогнепальної зброї, хоча рівень торгівлі людьми в країні досить низький.

З вересня 2017 року вступила у силу Угода про співпрацю з Євроюстом у сфері боротьби з транскордонною злочинністю. У жовтні 2017 року парламент України прийняв закон про кібербезпеку для забезпечення кіберзахисту інформації.

З часу надання кінцевого звіту щодо лібералізації візового режиму було досягнуто прогресу в здійсненні антикорупційної реформи, зокрема стосовно ефективного функціонування новостворених НАБУ та САП, «але стійкість реформ знаходиться під питанням».

«Підтримка і зміцнення незалежності, а також ефективне функціонування НАБУ, САП та Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК) має бути ключовим пріоритетом», – зазначається у звіті та підкреслюється, що «ГПУ серйозно підірвала можливість НАБУ ефективно проводити розслідування» та похитнула довіру суспільства до роботи антикорупційних інституцій.

«Загалом критерії візової лібералізації продовжують виконуватись, однак, з огляду на останні події, потрібно вжити негайних дій з метою забезпечення повної імплементації та стійкості вже здійснених реформ особливо у контексті антикорупційних вимог», – йдеться у звіті.

До України Єврокомісія висунула 6 основних вимог:

  • посилити співробітництво з установами ЄС для уникнення ризиків нерегулярної міграції;
  • проводити кампанію з інформування щодо обов’язків та прав громадян в рамках безвізу;
  • забезпечити незалежність, ефективність і стабільність антикорупційних реформ, зокрема, шляхом створення незалежного спеціалізованого вищого антикорупційного суду;
  • відновити авторитет НАЗК і створити ефективну систему перевірки е-декларацій;
  • скасувати поправки щодо електронного декларування антикорупційних активістів;
  • посилити боротьбу з організованою злочинністю, зокрема посиливши фінансування Національної поліції.

ЄС залишає за собою право повернути візи для будь-якої країни, яка становить джерело міграційної загрози. 

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті