Європейський суд визнав Uber транспортною компанією

Європейський суд визнав Uber транспортною компанією

ЄС окреслив правила, яких будуть дотримуватись як Uber, так і її конкуренти

Європейський суд визнав Uber транспортною компанією
фото Shutterstock

Суд ЄС постановив, що Uber є транспортною компанію, а не просто технологічною платформою. До сьогодні діяльність Uber регулювалася нормами для технологічних компаній. Про це повідомляє Reuters.

«Послуги, які надає Uber, поєднують людей з непрофесійними водіями, входять до послуг у сфері транспорту», – повідомляє суд у Люксембурзі. – «Країни – члени ЄС, таким чином, зможуть регулювати умови надання цих послуг».

Uber, яка конфліктує з місцевими та національними регуляторами в Європі з моменту свого запуску в регіоні 6 років тому, називає свій додаток електронною платформою, яка є посередником між водіями та клієнтами, тому має підпадає під більш м’які правила ЄС, які регулюють сферу онлайн- послуг.

Судове розслідування було ініційоване асоціацією водіїв Барселони, які скаржаться на недобросовісні дії та несправедливу конкуренцію зі сторони Uber, яка працює з водіями без належної ліцензії.

Суд ЄС постановив, що Uber «має вирішальне значення на умови, за якими водії надають свої послуги», і що без мобільного додатку Uber «люди, які хочуть здійснити поїздку містом, не користувалися би послугами, які надають ці водії».

Видання зазначає, що рішення суду навряд матиме велике значення для сервісу, адже компанія вже працює у відповідності до місцевого транспортного законодавства, обмеживши використання неліцензованих сервісів, таких як UberРОР.

«Ця постанова не змінить хід наших справ у більшості країн ЄС, де ми вже діємо в рамках транспортного законодавства, – сказав представник Uber. – Як сказав наш новий очільник, врегулювання таких сервісів, як Uber, є закономірним, тому ми продовжимо діалог з містами по всій Європі. Ми будемо дотримуватися такого підходу, щоб гарантувати кожному надійну поїздку одним натисканням кнопки».

Нагадаємо: днями стало відомо, що міська рада Бухареста вирішила внести зміни до закону про таксі й відповідно до нових правил, діяльність таксі обов’язково повинна проходити через диспетчера. Таким чином, тепер серед заборонених сервісів опинився і Uber.

Як повідомлялось, Uber офіційно оголосила, що київський офіс стане основним офісом компанії в регіоні Центральної та Східної Європи. До українського офісу переїдуть працівники з інших країн, їх число зросте до 40. 

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті