США схвалили постачання Україні летальної зброї

США схвалили постачання Україні летальної зброї

Україні буде надано снайперських гвинтівок та боєприпасів на $41,5 млн

США схвалили постачання Україні летальної зброї
фото pixabay.com

Адміністрація президента США Дональда Трампа схвалила перші поставки летальної зброї Україні, повідомляє газета The Washington Post.

Як пише видання, Держдепартамент США в грудні «схвалив комерційну ліцензію, яка дозволяє експорт снайперських гвинтівок Model M107A1, боєприпасів, пов'язаних з ними комплектуючих і аксесуарів вартістю $41,5 млн в Україну».

Цей крок був підтриманий високопоставленими чиновниками адміністрації і конгресу, зокрема військовим керівництвом. Однак ця ініціатива може ускладнити виконання заявлених Трампом планів по роботі з російським президентом Володимиром Путіним, зазначає The Washington Post.

Про експорт важчої зброї, необхідної українським військовим, такої як протитанкові ракети Javelin, поки що не повідомляється.

Рішення про те, чи дозволяти продаж Україні летальної зброї, вже кілька місяців розглядається у Трампа. Комітет національної безпеки, який включає членів Кабінету міністрів, зустрічався кілька місяців тому і надав президенту декілька варіантів.

Експерти і посадовці заявили, що обраний варіант Трампа виважений: він не схвалив усе, що вимагали українці, але все ж перетнув лінію схвалення летальної зброї, що значно змінило підхід його адміністрації та політику США в цілому, пише видання.

Раніше повідомлялося, що у Трампа розглянуть можливість надати Україні оборонного озброєння на $47 млн, а для більш серйозної летальної зброї потрібне схвалення президента і Конгресу.

Також радник з нацбезпеки Герберт МакМастер зазначив, що США продовжують курс на надання Україні оборонної військової допомоги.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті