Коломойський не нервує через арешт своїх активів

Коломойський не нервує через арешт своїх активів

Колись Лондонський суд вже повертав активи бізнесмена

Коломойський не нервує через арешт своїх активів
Фото УНІАН

Лондонський суд виніс наказ щодо всесвітнього арешту активів колишніх власників ПриватБанку Ігоря Коломойського та Геннадія Боголюбова, та шістьох компаній, які їм ймовірно належать або знаходяться під їхнім контролем, повідомляє прес-служба Міністерства фінансів.

«Це тимчасовий арешт на час розгляду справи в суді», – сказав Коломойський.

Наказ про арешт активів було видано в рамках судової справи за позовом ПриватБанку на підставі наданих суду детальних доказів, які доводять, що Коломойський та Боголюбов вивели з банку майже $2 млрд шляхом проведення низки незаконних операцій, у результаті яких кошти переводились на компанії, які їм таємно належали або знаходились під їхнім контролем.

Шляхом цього судового процесу ПриватБанк планує повернути кошти, сума яких, разом з процентами, складає понад $2,5 млрд.

«На сьогодні держава фактично витратила майже 140 млрд грн на докапіталізацію ПриватБанку через те, що раніше з нього були виведені гроші, або надані недостатньо забезпечені кредити, які ніхто не повертає. Ці 140 млрд грн – це гроші кожного громадянина, кожного платника податків, і вони обов’язково мають бути повернуті в державний бюджет», – зазначив міністр фінансів Олександр Данилюк.

Водночас, Національний банк вітає позов, поданий Приватбанком проти колишніх акціонерів у Високий суд Лондону. 

«Даний позов – гарна новина для платників податків в Україні та української економіки», – йдеться у повідомленні на веб-сайті регулятора.

Як зазначається, цей позов спрямований на захист інтересів банку та відшкодування коштів вкладників, незаконно виведених з Приватбанку до входження держави до його капіталу. Даний позов знаменує значний прогрес для банку, який опинився на межі неплатоспроможності у грудні 2016 року та має спадок поганих банківських практик, та покликаний повернути прибутковість банку. 

Так, Нацбанк впевнений, що Високий суд Лондону розглядатиме справу справедливо, неупереджено та прозоро.

Раніше повідомлялося, що ПриватБанк хотів арешту майна відповідачів на суму $3 млрд.

У 2016 році Лондонський суд вже знімав арешт з активів українських бізнесменів Ігоря Коломойського і Геннадія Боголюбова на суму $380 млн у рамках позову «Татнафти» про постачання нафти на Кременчуцький НПЗ.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті