Захворіло у світі
12,521,347
Померло у світі
560,834
Вилікувалось у світі
6,901,607
Захворіло в Україні
52,843
Померло в Україні
1,372
Вилікувалось в Україні
25,661
«Бук», яким збили літак MH17, був доставлений з Росії – британська розвідка

«Бук», яким збили літак MH17, був доставлений з Росії – британська розвідка

Експерти відзначили титанічні зусилля Росії приховати цей факт за допомогою засобів інформаційної війни

«Бук», яким збили літак MH17, був доставлений з Росії – британська розвідка
фото Shutterstock

Ракетна установка, з якої збили малазійський літак рейсу MH17 у небі над Донбасом, має російське походження. На цьому наголосили в щорічній доповіді комітету з розвідки й безпеки парламенту Великобританії, передає Радіо Свобода.

Зокрема, в доповіді йдеться про те, що зенітно-ракетний комплекс «Бук», з якого влітку 2014 року збили рейс MH17 над Україною, завезли в країну і згодом вивезли російські військові, за даними розвідки.

«Росія веде масштабну інформаційну війну. Один із ранніх прикладів цього – надзвичайно інтенсивна, багатоканальна спроба пропаганди, щоб переконати світ у тому, що Росія не несе жодної відповідальності за збиття літака MH17 (цілковита брехня: ми знаємо, і не маємо ніякого сумніву, що російські військові надали і згодом вивезли назад ракетну пускову установку)», – сказано в звіті.

Міжнародна слідча група, яка вивчає обставини катастрофи Boeing над Україною, опираючись на незаперечні докази, дійшла висновку, що лайнер збито зенітною ракетою серії 9М38 зенітно-ракетного комплексу «Бук».

Крім того, в розпорядженні слідства є докази про те, що місцем запуску ракети було поле в районі смт Первомайський, яке на той час перебувало під контролем проросійських бойовиків. Фрагменти ракети серії «Бук» були виявлені як під час розтину тіл членів екіпажу, так і в одному з віконних отворів кабіни літака.

Раніше повідомлялося, що Bellingcat має нові докази у справі щодо збитого малайзійського літака рейсу МН17 – оприлюднений файл став дев’ятим доказом присутності російського «Бука» на сході України.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті