Рада підтримала заборону на примусове встановлення лічильників у багатоквартирних будинках

Рада підтримала заборону на примусове встановлення лічильників у багатоквартирних будинках

Оселі, які використовують газ тільки для приготування їжі, мають обладнати лічильниками до 1 січня 2021 року

Верховна Рада заборонила установку загальнобудинкових газових лічильників без згоди співвласників багатоквартирних будинків. За прийняття відповідного законопроекту №5722 за основу проголосували 325 депутатів при мінімально необхідних 226, повідомляють Українські Новини.

Згідно з пояснювальною запискою до законопроекту, в багатьох містах країни склалася напружена ситуація з установкою лічильників газу побутовим споживачам, оскільки в законі «Про забезпечення комерційного обліку природного газу» не визначено, які саме лічильники газу повинні бути встановлені – індивідуальні або загальнобудинкові.

«З метою забезпечення комерційного обліку природного газу для населення, суб'єкти господарювання, які здійснюють розподіл природного газу на відповідній території, оснащують населення (побутових споживачів) індивідуальними лічильниками газу», – йдеться в законопроекті.

Користуючись правовою невизначеністю, компанії, що здійснюють розподіл природного газу на відповідній території (оператори ГРС), стали масово встановлювати в багатоквартирних будинках загальнобудинкові лічильники.

В результаті оператори ГРС фактично змушують жителів будинків оплачувати обсяг газу, спожитого багатоквартирним будинком в цілому, незалежно від фактичного споживання природного газу конкретним споживачем.

Відповідно до законопроекту, в разі якщо співвласники будинку відмовилися від установки загальнобудинкового лічильника, то розподіл газу в будинок не припиняється, а вартість нараховується виходячи з соціальних норм споживання.

Установка індивідуальних лічильників природного газу може здійснюватися на умовах співфінансування споживачів і оператора за рахунок тарифу на розподіл природного газу.

Крім того, під стенограму було озвучено правки, згідно з якими квартири і індивідуальні будинки, жителі яких використовують газ тільки для приготування їжі, повинні бути обладнані лічильниками до 1 січня 2021 року.

Також лічильники не можуть встановлюватися за рахунок коштів місцевих бюджетів, а в разі встановлення приладу обліку споживачем за свій рахунок газорозподільна компанія буде зобов'язана компенсувати споживачеві витрачені на установку кошти.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті