Міноборони освоїло лише 10% з 850 млн грн, виділених на опорні пункти в АТО

Міноборони освоїло лише 10% з 850 млн грн, виділених на опорні пункти в АТО

Гроші були виділені ще два роки тому

Міноборони освоїло лише 10% з 850 млн грн, виділених на опорні пункти в АТО
Фото: УНІАН

Міністерство оборони України на початку жовтня прийняло в експлуатацію 24 взводних опорних пунктів із 232 запланованих, незважаючи на виділені ще у березні 2015 року Кабінетом міністрів кошти в розмірі 850 млн грн на укріплення.

Про це повідомляють «Наші гроші» з посиланням на ухвалу Краматорського міського суду Донецької області, куди слідчий військової прокуратури звернувся в рамках розслідування кримінального провадження №42016051100000144 від 29.02.2016.

«З матеріалів суду відомо, що в березні 2015 року Кабмін з метою укріплення обороноздатності виділив Міністерству оборони 850 млн грн на будівництво інженерних споруд у зоні АТО. Також 20 обласних державних адміністрацій повинні були на території Донецької та Луганської областей обладнати 232 взводних опорних пунктів (ВОП)», – йдеться в повідомленні.

Як зазначається, побудовані споруди мав приймати на баланс Квартирно-експлуатаційний відділ м. Луганськ (знаходиться в Слов’янську Донецької області). Станом на 1 жовтня 2017 року КЕВ прийняв на баланс та передав Збройним силам під охорону та експлуатацію лише 24 об’єкта, оскільки інші залишилися недобудованими.

На різних об’єктах у зоні АТО виявлені численні недоліки і невідповідності технічній документації,  взагалі недобудовані фортифікаційні споруди, залізобетонні конструкції замінені на дерев’яні, відсутні окремі елементи металевих конструкцій (двері, габіони), які навіть не встановлювалися, не зроблено укріплення траншей, через що вони обвалилися, відсутні дренажні системи, або вони браковані, через що підтопило частину ВОПів.

Як повідомляється, за даними військової прокуратури, вогневі позиції не обшиті шумоізоляцією, не обладнані протикумулятивними решітками, відсутні металеві вентиляційні труби, траншеї не обшиті геотекстилем, унаслідок чого руйнуються під впливом природних факторів.

Так, на ВОП у Попаснянському районі Луганської області зруйнувалося 200 метрів укріплених траншей. «При цьому руйнування відбулися без впливу на них озброєнь чи військової техніки», – підкреслено в повідомленні.

Водночас на десяти ВОПах Волинської ОДА в Донецькій області замість залізобетонних конструкцій встановлені 20-футові металеві контейнери.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті