Рада підтримала здійснення державного моніторингу публічних закупівель

Рада підтримала здійснення державного моніторингу публічних закупівель

Закон спрямовано на попередження втрат публічних коштів на всіх стадіях закупівель

Верховна рада прийняла у другому читанні та в цілому зміни у законодавство про публічні закупівлі щодо здійснення державного моніторингу закупівель, який здійснюється протягом проведення процедури закупівлі, укладення договору про закупівлю та його виконання.

За відповідний законопроект (4738-д) проголосували 226 народних депутатів.

Як зазначається в документі, для аналізу даних, що свідчать про ознаки порушення (порушень) законодавства у сфері публічних закупівель можуть використовуватися: інформація, оприлюднена в електронній системі закупівель, що міститься в єдиних державних реєстрах, в базах даних відкритих для доступу центральному органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері держфінконтролю та дані органів держвлади, підприємств, установ, організацій, що можуть бути отримані органами фінконтролю у порядку, встановленому законом.

Так, за результатами моніторингу закупівлі орган держфінконтролю складає та підписує висновок, який підлягає оприлюдненню в електронній системі закупівель протягом трьох робочих днів з дня його складання.

Згідно документу, моніторинг закупівлі – аналіз дотримання замовником законодавства у сфері публічних закупівель на всіх стадіях закупівлі з метою попередження порушень законодавства  у сфері публічних закупівель.

Як зазначається у поясненні до відповідного законопроекту, наразі у держави відсутній системний програмний продукт, для ефективного здійснення моніторингу закупівель на основі методики ризик-менеджменту із застосуванням автоматичних індикаторів ризиків.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті