Одні здобутки: У МЕРТ підсумували рік зростанням ВВП, експорту та капітальних інвестицій

Одні здобутки: У МЕРТ підсумували рік зростанням ВВП, експорту та капітальних інвестицій

У наступному році міністерство ставить за пріоритет розвиток системи підтримки малого і середнього бізнесу та держпідтримку та просування експорту

Одні здобутки: У МЕРТ підсумували рік зростанням ВВП, експорту та капітальних інвестицій
Фото УНІАН

Міністерство економічного розвитку і торгівлі оголосило підсумки роботи в 2017 році та поділилося планами на наступний рік на підсумковій прес-конференції.

Міністр економічного розвитку і торгівлі Степан Кубів звернув увагу на переведення стратегічного планування на трирічний план – до 2020 року. «Трирічне планування забезпечує послідовність», – зазначив він.

Нижче наводимо основні дані МЕРТ.

Показники макростабільності за 2017 рік

За даними МЕРТ за січень – вересень поточного року відбулося зростання валового внутрішнього продукту (ВВП) на 2,3%, експорту товарів і послуг – на 18,5%, за січень – жовтень – зростання капітальних інвестицій – на 20,7%, приріст прямих іноземних інвестицій – до $2,07 млрд (з яких лише 22% склали операції з переоформлення боргу в статутний капітал), зростання реальної заробітної плати – на 18,9%.

«На 2018 рік ми прогнозуємо зростання на рівні 3%. Прогноз Moody's навіть більш оптимістичний – 3,5%», – сказав Кубів.

Експорт

Експорт України з ЄС збільшився на 25,9% – до $14,4 млрд. Крім того, у 2017 році введено в дію Угоду про вільну торгівлю з Канадою, «перезавантажено» відносини з Китаєм, згідно з чим $ 7 млрд  планується виділити під проекти для України.

У цьому році 112 українських компаній відкрили 9 нових ринків світу.

Публічні закупівлі

Згідно даним МЕРТ за рік (з грудня 2016 по грудень 2017 року) у сфері публічних закупівель також відбулося зростання, зокрема кількість замовників зросла до 155% (з 19 300 до 30 000); кількість продавців – до 228% (з 62 500 до 143 000), а кількість процедур збільшилася на 341% (з 410 000 до 1,4 млн).

Завдяки системі ProZorro держава заробила  4,5 млрд грн.

«Одним із найбільш потужних інструментів підтримки українського бізнесу є прозорі та відкриті процедури публічних закупівель. Не зважаючи на заяви деяких політиків, понад 99% учасників та переможців у публічних закупівлях сьогодні – українські компанії, тоді як іноземні складають менше 1%», – відзначив Перший віце-прем’єр-міністр України.

Фінансова технічна допомога

Залучено на 2018–2022 роки $675 млн від ООН, від ЄС на 2018–2023 роки – $175 млн, від США – $53,7 млн.

Туризм

Інтерес до туристичної України за 9 місяців поточного року піднявся на 6,9% – до 11,1 млн туристів відвідало Україну, а обсяг туристичного збору за зазначений період склав 47,8 млн грн.(зріс на 25,7%).

Пріоритети

«Пріоритетом роботи команди Міністерства у 2017 році стала підтримка українського виробника: на внутрішньому та зовнішніх ринках», – наголосив Степан Кубів.

Серед важливих досягнень 2017 року у міністерстві вважають розробку нового закону «Про концесії», ухвалення якого у наступному році може сприяти залученню інвестицій у масштабні інфраструктурні проекти в усіх регіонах України.

Водночас МЕРТ на 2018 рік визначає для себе такі пріоритети, як структурна перебудову обронно-промислового комплексу, розвиток системи підтримки малого і середнього бізнесу, розвиток системи ProZorro та ProZorro.Продажі (запуск малої приватизації, системи ризик-менеджменту, рамкових закупівель), системи держпідтримки та просування експорту, інноваційної екосистеми. 

Крім того,  як писав Mind, МЕРТ планує збільшити ушестеро збори за реєстрацію авторського права.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті