Уряд планує звільнити боржника від судового збору в справах про банкрутство

Уряд планує звільнити боржника від судового збору в справах про банкрутство

Сплату судового збору пропонується закріпити за кредиторами

Уряд планує звільнити боржника від судового збору в справах про банкрутство
фото Shutterstock

Кабінет міністрів України пропонує звільнити від сплати судового збору боржника, зокрема, якщо він є ініціатором справи про банкрутство, а також закріпити цю сплату за кредитором.

Відповідний урядовий проект закону «Про внесення змін до деяких законів України щодо спрощення процедур банкрутства» (№ 7448) днями зареєстровано у Верховній Раді.

«Такий підхід у справлянні судового збору при поданні вищезазначеної категорії заяв до господарського суду викликаний метою врахування  незадовільного майнового стану боржника, зокрема  фінансового становища, та відсутністю грошових коштів на момент подання такої заяви саме боржником, а також з метою зняття певних бар’єрів щодо доступу до процедур банкрутства», – йдеться у поясненні до проекту закону.

Водночас у поясненні зазначається, що звільнення боржника від сплати судового збору при поданні заяви про порушення справи про банкрутство не погіршить стан забезпечення здійснення судочинства та функціонування органів судової влади.

Так, згідно з чинним законодавством конкурсні кредитори у таких справах мають подати відповідні заяви з вимогами до боржника, а після його визнання банкрутом мають сплатити судовий збір у розмірі двох прожиткових мінімумів для працездатних осіб.

Як зазначається, якщо в боржника наявні ліквідні активи, але грошові кошти відсутні, таке становище боржника не може бути перешкодою доступу до правосуддя.

Натомість зазначені зміни стимулюватимуть боржників до своєчасного ініціювання процедур банкрутства, що позитивно вплине на інвестиційний клімат та економіку в цілому.

Як писав Mind, ліквідовані банки заробили в листопаді 629,6 млн грн, більше половини від них складають кошти від продажу активів. 

Водночас Фонд гарантування вкладів фізичних осіб не очікує великих банкрутств банків наступного року. Так, Національний банк України також підтвердив це і заявив про стабілізацію банківської системи.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло