У Венесуелі запускають власну криптовалюту, фінансово підкріплену запасами нафти

У Венесуелі запускають власну криптовалюту, фінансово підкріплену запасами нафти

Це буде перша в світі криптовалюта, яка буде забезпечуватися реальними активами

У Венесуелі запускають власну криптовалюту, фінансово підкріплену запасами нафти
фото Shutterstock

Президент Венесуели Ніколас Мадуро оголосив, що країна виділить 5 млрд барелів нафти для забезпечення вартості власної криптовалюти El Petro.

«Ось документ, яким я наказую використовувати родовище 1 в районі нафтоносного пояса Оріноко в якості забезпечення цінності криптовалюти El Petro», – повідомив Мадуро в ефірі телеканалу Venezolana de Televisiоn, передає Tecnoblog.

Якщо Венесуела дійсно реалізує цю ідею, то El Petro стане першою в світі криптовалютою, яка буде забезпечуватися реальними активами, сказав венесуельський президент. Він також зазначив, що родовище Аякучо містить 5 млрд барелів нафти, які сертифіковані на міжнародному рівні.

Мадуро хоче ініціювати «фінансову революцію» в Венесуелі, створивши потужну валюту, яка стимулюватиме розвиток національної економіки.

Також президент країни заявив, що закликає місцеву молодь почати «добувати» криптовалюту – тому вже дав розпорядження міністру у справах молоді та спорту встановлювати «ферми» для майнінгу криптовалюти в кожному штаті країни, щоб «вчитися у тих, хто найбільше розбирається в цій системі цифрового фінансування».

Мадуро вважає, що створення El Petro дозволить здійснювати фінансові транзакції і таким чином подолати фінансову блокаду країни з боку США. Також це стане новим способом фінансування країни, яка знаходиться в глибокій економічній кризі.

Слід зазначити, що лідери опозиції висміяли заяву президента, яка, за їх словами, ще потребує схвалення Конгресу. Тим більше вони сумніваються, що ця криптовалюта взагалі з’явиться з огляду на безлад у країні. Валюта Венесуели, болівар, знаходиться у вільному падінні, в країні не вистачає їжі та медикаментів.

Раніше повідомлялося, що у Венесуелі планують запустити власну криптовалюту як засіб боротьби з соціально-економічною кризою в країні.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло