Хочеш в Україну – здавай відбитки пальців: на кордоні відсьогодні діє біометричний контроль

Хочеш в Україну – здавай відбитки пальців: на кордоні відсьогодні діє біометричний контроль

Росія також входить до переліку країн, чиї громадяни повинні будуть здавати відбитки

Хочеш в Україну – здавай відбитки пальців: на кордоні відсьогодні діє біометричний контроль
відео-скрін dpsu.gov.ua

З 1 січня в пунктах пропуску на українському кордоні почав працювати біометричний контроль іноземних громадян. Про це повідомили у Держприкордонслужбі.

Введення біометричного контролю підвищить безпеку і зручність перетину українського кордону, пояснили у відомстві. Зокрема, прикордонники будуть знімати відбитки 5 пальців правої руки.

«Обов'язкову фіксацію біометричних даних застосовують відповідно до визначеного Міністерством закордонних справ переліком з 70 країн, віднесених до категорії ризику, в який входить і Російська Федерація. Решта іноземців – за результатами аналізу та оцінки ризиків», – підкреслили в повідомленні.

При повторному перетині особою кордону здійснюватиметься процес ідентифікації особи. При цьому інспектор бачитиме чи здавала людина свої біометричні дані і здійснюватиме їх перевірку. У разі не співпадіння даних особу буде направлено на додатковий контроль для з’ясування обставин.

Відзначається, що систему біометричного контролю встановили на 157 пунктах пропуску та на 3 контрольних пунктах в'їзду-виїзду на адмінкордоні з тимчасово окупованих Кримом.

З початку доби біометричний контроль на українському кордоні вже пройшли понад 2,7 тисячі іноземців та осіб без громадянства, з яких 500 – громадяни Росії.

Від цієї процедури звільняються глави держав і урядів зарубіжних країн, члени парламентських та урядових делегацій, особи до 18-річного віку, круїзні туристи, члени екіпажів транспортних засобів, дипломатичний персонал, посадові особи міжнародних організацій, повідомила Держприкордонслужба.

Держприкордонслужба опублікувала ролик, присвячений системі біометричного контролю.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті