НБУ застосував заходи впливу до 6 банків за порушення у сфері фінмоніторингу

НБУ застосував заходи впливу до 6 банків за порушення у сфері фінмоніторингу

Попередження від регулятора отримали, зокрема «Ощадбанк», «ТАСкомбанк», «ВТБ Банк»

НБУ застосував заходи впливу до 6 банків за порушення у сфері фінмоніторингу
фото Shutterstock

Національний банк (НБУ) у грудні застосував до шести банків заходи впливу у вигляді письмового застереження щодо порушення законодавства у сфері фінмоніторингу та у вигляді штрафу в розмірі 35 000 грн – до одного банку з переліку, повідомляється на сайті регулятора.

Так, письмові застереження отримали ПАТ «СЕБ Корпоративний Банк»,  ПАТ «ТАСкомбанк»,  ПАТ «Вернум банк»,  ПАТ «Державний Ощадбанк»,  ПАТ «ВТБ Банк» та ПАТ «Банк 3/4», який також оштрафовано на 35 000 грн – за порушення порядку виявлення фіноперацій, що підлягають фінмоніторингу.

Центробанк, зокрема, виявив у всіх банків, крім «СЕБ Корпоративний Банк», порушення вимог щодо ідентифікації, верифікації та вивчення клієнтів банку – публічних діячів.

Крім того, у використанні програмного забезпечення, яке автоматично не виявляє та зупиняє в установлених законодавством випадках фіноперацію до її проведення, були попереджені «СЕБ Корпоративний Банк», «ТАСкомбанк» та «Банк 3/4».

Також, окремі банки були попереджені про порушення порядку подання інформації НБУ, порядку виявлення фіноперацій, що підлягають фінмоніторингу та незабезпечення у своїй діяльності управління ризиками.

Як зазначається, усього за 2017 рік НБУ за результатами перевірок із питань запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, застосував заходи впливу до 40 банків у вигляді 37 письмових застережень, 15 штрафів на загальну суму 67.6 млн грн (сплачених у повному обсязі), та одного зупинення здійснюваних банком окремих видів операцій.

Крім того, НБУ планує щомісячно оприлюднювати інформацію про застосування заходів впливу щодо порушень у сфері фінмоніторингу із зазначенням назв банків-порушників.

Як писав Mind, доходи банків України за 11 місяців скоротилися на 2,7%.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло