У поліції вже є чотири версії вбивства правозахисниці Ноздровської
Правоохоронці стверджують, що тримають контакт з громадською ініціативною групою й обмінюватимуться свіжою інформацією

Слідство відпрацьовує чотири основні версії вбивства правозахисниці Ірини Ноздровської. При цьому після переговорів з ініціативною групою представників громадськості, які вимагали розслідування злочину, головною версією тепер вважається зв'язок з останньою справою, яку вела Ірина – намагання притягнути до відповідальності убивцю своєї сестри, Дмитра Россошанського, племінника місцевого судді.
Про це повідомляє Інтерфакс-Україна з посиланням на начальника відділу комунікації ГУ Національної поліції в Київській області Миколу Жуковича.
«Ми розглядали її службову діяльність, те, чим вона займалася на роботі, і те, що вона розслідувала певний ряд кримінальних проваджень. Але зараз ми дійсно уточнили, що саме через останню судову справу, де вона брала активну участь (справа про ДТП, в якому загинула сестра Ірини в 2015 році – ред.), ймовірно і сталося це вбивство. Ми цю версію поставили однією з перших, щоб відпрацювати», – сказав Жукович в ефірі телеканалу «112. Україна» у вівторок.
За його словами, у слідства є 4 основні версії: «Це, як я вже сказав, її професійна діяльність. Друга – вже більш конкретизована, за останньою справою за фактом ДТП. Наступна – хуліганство. І ще одна версія – це те, що її хотів хтось зґвалтувати», – повідомив начальник відділу, додавши, що поліція перевірятиме й інші версії.
Він зазначив, що в даний час проходить судово-медична експертиза, яка дасть висновок про отримані жертвою тілесні ушкодження. «Ми тоді зрозуміємо, від чого настала смерть Ірини, і будемо йти в цьому напрямку», – розповів Жукович.
У справі вже опитано близько 50 осіб, в тому числі з використанням поліграфа, зазначив він. Інформацію про нібито затримання одного з підозрюваних начальник відділу Нацполіції спростував.
Він запевнив, що поліція тримає контакт з ініціативною групою. «Ми обмінялися телефонними номерами і будемо постійно на зв'язку в ракурсі того, що ми, як поліцейські, будемо доносити їм ту інформацію, яка є у слідства, що у нас є, а вони, в свою чергу, теж будуть нас інформувати, що вони зі свого боку знайшли, що вони встановили», – повідомив він.
При цьому Жукович зазначив, що ця інформація не завжди буде висвітлюватися в ЗМІ, пославшись на таємницю слідства.
Як повідомлялося, 38-річну правозахисницю Ірину Ноздровську 1 січня було знайдено мертвою в річці неподалік від м.Вишгород Київської області. Відкрито кримінальне провадження за фактом убивства. Ірина 2 роки добивалася справедливого покарання для Россошанського – винуватця ДТП, племінника судді Вишгородського суду. За даними слідства, в момент скоєння ДТП винуватець перебував у стані наркотичного сп’яніння.
Влітку цього року Россошанського засудили до 7 років позбавлення волі, однак захист подав на апеляцію, і вбивцю мали випустити на волю просто із зали суду під час засідання 27 грудня.
За два дні до свого зникнення Ірина написала у Facebook, що отримала перемогу на засіданні й добилася того, щоб Россошанського не випустили й залишили в СІЗО.
За словами друзів Ноздровської, зокрема журналіста Володимира Тимофійчука, «друзі-наркомани» неодноразово погрожували Ірині, в тому числі публічно, раніше було скоєно напад на її неповнолітню доньку. А після останнього судового засідання батько Россошанського погрожував Ірині просто в залі суду.
Нагадаємо, у вівторок під стінами ГУ Нацполіції в Києві відбувся мітинг громади з вимогами знайти убивць Ірини Ноздровської і притягнути до відповідальності. До громади вийшов начальник управління Дмитро Ценов, який заявив, що Ірина жодного разу не зверталася у поліцію стосовно погроз на свою адресу. Однак погодився на співпрацю з ініціативною групою від громади.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].