Норвегія зупинила експорт зброї до ОАЕ через війну в Ємені

Норвегія зупинила експорт зброї до ОАЕ через війну в Ємені

Наразі доказів, які б підтверджувала потрапляння зброї до Ємену, немає

Норвегія зупинила експорт зброї до ОАЕ через війну в Ємені
фото Shutterstock

Норвегія призупинила експорт зброї та боєприпасів в ОАЕ через стривоження щодо того, що їх може бути використано під час війни в Ємені. Про це йдеться в повідомленні міністерства закордонних справ Норвегії, передає Reuters.

ОАЕ є частиною коаліції, яку очолює Саудівська Аравія та яка була сформована в 2015 році для боротьби з хуситами, угрупуванням, яке контролює більшу частину північного Ємену в війні, в результаті якої загинуло більше 10 000 людей.

Хоча, видання зазначає, що наразі немає жодних доказів щодо того, що норвезькі боєприпаси використовувались в Ємені, існує ризик пов'язаний з участі ОАЕ.

Існуючі експортні  дозволи були тимчасово анульовані, і в нинішніх обставинах нову ліцензію видано не буде. Рішення було прийнято 19 ще грудня, але не опубліковане до середи.

В 2016 році норвезький експорт зброї в ОАЕ зріс до 79 млн норвезьких крон (9,7 млн доларів) з 41 млн в 2015 році. 

Нагадаємо, що останній час Саудівська Аравія двічі перехоплювала ракети випущені повстанцями-хуситами з території Ємену. 

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло