Macronomix: французький уряд запланував на 2018 рік масштабну приватизацію

Macronomix: французький уряд запланував на 2018 рік масштабну приватизацію

Кошти будуть потрібні уряду Макрона для фінансування амбітних державних проектів

Macronomix: французький уряд запланував на 2018 рік масштабну приватизацію
фото Shutterstock

Уряд Еммануеля Макрона почав приватизацію державних компаній у Франції. Це частина амбітної економічної програми французького президента під назвою Macronomix, пише Financial Times.

Франція як держава володіє частками у 81 французькій компанії на загальну суму 100 млрд євро, починаючи від оборонних компаній, таких як Safran, до автовиробників на зразок Renault та енергоатомного холдингу EDF.

Державна приватизація має прискоритися у 2018 році: держава продасть свої великі частки в цих компаніях для того, щоб профінансувати заплановані амбітні проекти.

Очікується, що цього року будуть продані частки в енергетичній компанії Engie й державній ігровій компанії Française des Jeux, в той час як аналітики також запропонували державі продати частину своїх акцій у групі телекомунікаційних компаній Orange.

Проте в центрі уваги наразі залигається Aéroports de Paris (ADP) – оператор паризьких аеропортів Шарля де Голля й Орлі. Згідно з кількома джерелами, держава призначила Bank of America Merrill Lynch для вивчення варіантів продажу ADP.

Франція володіє 50,6% ADP, ринкова капіталізація якого складає 15,6 млрд євро.

Найбільш імовірним покупцем ADP аналітики вважають концерн Vinci, будівельний та інфраструктурний оператор, який володіє 8%-ю часткою в компанії.

Раніше в цьому році держава продала 4%-ву частку в Engie за 1,5 млрд євро, скоротивши частку в холдингу до 25,5%, а 5% акцій Renault за 1,2 млрд євро, знизивши свою позицію до 15,1%.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті