Nissan навчить свої автомобілі читати думки водія і реагувати на загрозу швидше

Nissan навчить свої автомобілі читати думки водія і реагувати на загрозу швидше

Нову технологію отримування автопілотом імпульсів з людського мозку презентують уже наступного тижня

Nissan навчить свої автомобілі читати думки водія і реагувати на загрозу швидше
фото Shutterstock

Японський автовиробник Nissan дійшов висновку,що всі автопілотні технології розвиваються в напрямку того, щоб отримати інформацію про стан на дорозі. Однак ніхто ще згадав за найважливіший фактор – сприймання цієї ситуації водієм та його реакція.

Японські інженери адаптували медичну технологію, яка дозволяє зчитувати окремі імпульси мозку. Nissan підкреслює, що це перше дослідження такого роду. Компанія збирається представити прототип своєї технології Brain-to-Vehicle (B2V) на виставці Consumer Electronics Show, яка пройде в американському Лас-Вегасі наступного тижня. Про це пише HighTech.

Для тестування технології водій надягає м'який шолом з датчиками, які дозволять автомобілю отримувати інформацію просто з його мозку. Тестують B2V як на симуляторах, так і на реальних дорогах.

Тести показали, що система може передбачати наміри водія на 0,2-0,5 секунди раніше. Таке прискорення реакції машини дозволить скоротити гальмівний шлях на 3-8 метрів, якщо авто рухалося із середньою швидкістю. На віртуальному тренажері «розумний» автомобіль компенсує зміни траєкторії руху через пориви вітру та їде по ідеальній траєкторії – яку й уявляє водій.

«Люди думають, що через розвиток автопілотів втратять контроль над машинами. А технологія B2V робить якраз протилежне: за допомогою сигналів мозку зробить водіння ще більш безпечним і приємним», – зазначив виконавчий віце-президент Nissan Даніеле Скіллачі.

Нагадаємо, європейський ринок електромобілів незабаром поповниться японськими модернізованими електромобілями: оновлений Nissan Leaf з автопілотом тепер випускатимуть в Європі.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло