Захворіло у світі
134,719,328
Померло у світі
2,915,972
Вилікувалось у світі
76,537,874
Захворіло в Україні
1,841,137
Померло в Україні
36,779
Вилікувалось в Україні
1,405,826
В ЄС призначили, коли відбуватиметься нова хвиля розширення блоку

В ЄС призначили, коли відбуватиметься нова хвиля розширення блоку

Розширення стосуватиметься балканських країн

В ЄС призначили, коли відбуватиметься нова хвиля розширення блоку
фото з pixabay.com

ЄС планує до 2025 року провести нову хвилю розширення, втім справа може загальмувати через балканські країни. Про це йдеться в документі, який має бути затверджено Єврокомісією 14 лютого, передає EUobserver.

«Партнери з Західних Балкан тепер мають історичне вікно можливостей. Вперше перспектива їх приєднання має найкращі часові межі, – зазначається в документі. – З сильною політичною волею, реалізацією реальних реформ та довгостроковими рішеннями спорів із сусідами, Чорногорія та Сербія мають бути готові до членства до 2025 року».

Документ має на меті сказати, що до того часу Албанія, Боснія, Македонія та Косово «також мають просунутись своїм європейським шляхом» або, їх «процес переговорів… має бути добре розвиненим».

Сербія та Чорногорія вже розпочали переговори щодо вступу.

Албанія та Македонія сподіваються це зробити цього року, якщо Македонії вдасться вирішити свій спір із Грецією.

Боснія прагне отримати статус «кандидата» в ЄС.

Перепоною на шляху для балканських країн можуть стати їх територіальні та історичні спори.

«ЄС не може та не буде імпортувати двосторонні спори, тому усі зацікавлені партнери західних балканських країн повинні врегулювати такі спори в негайному порядку», – йдеться в документі.

Як повідомлялось, у декларації саміту Східного партнерства у Брюсселі ЄС визнав європейські прагнення та європейський вибір України. Хоча Україна домагалась від ЄС напередодні саміту більш чітко вказати в документі перспективи її членства, однак ЄС, незважаючи на протести України, додав до декларації згадку про документ Ради ЄС, яким передбачено, що Угода про асоціацію не означає обов’язкове майбутнє членство в ЄС. 

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті