Захворіло у світі
30,784,671
Померло у світі
957,059
Вилікувалось у світі
21,032,712
Захворіло в Україні
175,678
Померло в Україні
3,557
Вилікувалось в Україні
77,512
Декларація саміту Східного партнерства: Україну підтримують політично, але без реформ грошей не дадуть

Декларація саміту Східного партнерства: Україну підтримують політично, але без реформ грошей не дадуть

Про членство України в Євросоюзі також наразі не йдеться

Декларація саміту Східного партнерства: Україну підтримують політично, але без реформ грошей не дадуть
фото Офіційний сайт Президента України

У декларації саміту Східного партнерства у Брюсселі Євросоюз визнав європейські прагнення і європейський вибір України, Молдови та Грузії. Це випливає з тексту документу.

«Учасники саміту визнають європейські прагнення та європейський вибір цих партнерів, як зазначено в угодах про асоціацію [цих трьох країн]», – йдеться у декларації.

Хоча Україна домагалася від ЄС напередодні саміту більш чітко вказати в документі на перспективи її членства, однак ЄС, незважаючи на протести України, додав до декларації згадку про документ Ради ЄС від грудня 2016 року, яким передбачено, що Угода про асоціацію не означає обов'язкове майбутнє членство в ЄС.

Негативним аспектом також є те, що за кілька днів до саміту ЄС заявив, що не надасть Україні 600 млн євро макрофінансової підтримки через те, що вона не виконала свої зобов'язання.

Крім того, президент Петро Порошенко був змушений виправдовуватись на саміті Європейської народної партії – найбільшої партії Європарламенту – про те, чому з України були масово депортовані грузини, які входять в команду Міхеїла Саакашвілі.

До позитивних моментів можна віднести те, що ЄС підтримує розміщення миротворчої місії ООН з належним мандатом на усій території Донбасу та відновлення повного суверенітету України в Криму.

В ЄС зазначили, що Росія порушила принципи і зобов’язання європейських миротворчих нормативних актів своєю агресією, що триває на сході України, незаконною анексією Криму, а також російськими гібридними загрозами. В декларації йдеться, що російська дезінформація, дестабілізаційна діяльність та пропаганда несуть загрозу європейській безпеці в цілому.

«Ми закликаємо Росію звільнити та випустити з ув’язнення без подальшого зволікання усіх українських громадян, що незаконно затримані як в Росії, так і на окупованих територіях України», – сказано в документі.

В декларації наголошується, що військова присутність Росії в східному регіоні значно зросла, і найдієвішим заходом для її обмеження є імплементація Мінських угод.

При цьому європейські партнери наголошують: якщо політичні еліти країн-партнерів не пришвидшать темпи реформ та не вживатимуть рішучих заходів боротьби з корупцією, жодної західної допомоги не буде достатньо, щоб вивести країну з кризи.

Таким чином, українській владі чітко дали зрозуміти, що на макрофінансову та технічну допомогу ЄС вона зможе розраховувати на основі суворих вимог.

Повний текст декларації можна знайти за посиланням.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті