Влада Нью-Йорка подала в суд на 5 найбільших енергокомпаній

Влада Нью-Йорка подала в суд на 5 найбільших енергокомпаній

Міська рада вимагає від них грошових компенсацій за тривалу багаторічну шкоду довкіллю

Влада Нью-Йорка подала в суд на 5 найбільших енергокомпаній
Нью-Йорк, Централ-парк
джерело: Facebook

Влада Нью-Йорка подала позов до федерального окружного суду Південного округу штату проти п'яти найбільших нафтових компаній світу – BP, Chevron, Exxon Mobil, ConocoPhillips і Royal Dutch Shell. Про це повідомляє The Washington Post.

Вони мають сплатити компенсаційні виплати за заподіяну шкоду навколишньому середовищу при видобутку корисних копалин, згідно з позовом. Міськрада Нью-Йорку хоче добитися відшкодування багатомільярдної суми, яка в перспективі буде витрачена на захист жителів Нью-Йорка від негативних наслідків зміни клімату.

Причому влада Нью-Йорка збирається компенсувати не тільки ті кошти, які можуть бути витрачені на відновлення екологічного середовища, а й кошти, які можуть в майбутньому знадобитися для покращення екологічної ситуації і підготовки міста до глобального потепління.

Так, передбачається зміцнити берегову лінію на випадок посилення штормів і підвищення рівня світового океану. У планах влади Нью-Йорка оновити й інфраструктуру, пов'язану з водопостачанням і каналізацією, провести кампанію з підготовки жителів міста до екстремальних температур. Відзначається, що на ці заходи вже витрачено близько $20 млрд, але потрібні ще більші суми.

Свій позов влада мотивує тим, що вже кілька десятиліть компанії, що займаються видобутком викопного палива, були добре поінформовані про те, як негативно впливає на екологію його переробка. Однак енергетичні гіганти дбали лише про отримання максимального прибутку і не інвестували в екологічну безпеку.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло