mind
США: Росія продовжує залякувати спостерігачів ОБСЄ на Донбасі

США: Росія продовжує залякувати спостерігачів ОБСЄ на Донбасі

Також РФ перешкоджає діяльності Спеціальної місії і в Криму

США: Росія продовжує залякувати спостерігачів ОБСЄ на Донбасі
фото osce.usmission.gov

Американська сторона звинуватила Росію в перешкоджанні та залякуванні представників Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ на Донбасі та в Криму. Про це заявив тимчасово повірений у справах США при ОБСЄ Гаррі Каміан.

«Російська окупація та анексія Криму та її дія на сході України порушують міжнародне право, вони суперечать зобов’язанням Росії та загрожують принципам ОБСЄ… Якщо Росія не виведе свої війська з Донбасу, не закінчить окупацію Криму та не виконає в повному обсязіі свої зобов’язання в рамках Мінських домовленостей, ми не зможемо рухатисявперед», – заявив Каміан.

Спостерігачі від ОБСЄ також відіграють життєво важливу роль у реалізації Мінських домовленостей, «однак Росія продовжує залякувати, переслідувати та атакувати наших спостерігачів і обмежувати їх доступ, не дозволяючи їм виконувати свій мандат».

«Спостережна місія повинна мати можливість надавати країнам-членам вчасну об’єктивну інформацію з місця, зокрема і з Криму, який залишається частиною України і тому підпадає під мандат місії», – зазначається в заяві американської сторони.

Каміан закликав Італію реформувати спостережну місію, обсяг якої зріс.

«Ми закликаємо Італію очолити зусилля з інтеграції та покращення функцій безпеки, операцій та управління спостережною місією та розробити міцний план наслідування керівництва», – йдеться в заяві.

Каміан також наголосив, що, крім України, є ще проблема Нагорного Карабаху та окупації Росією частини Грузії.

«Ми закликаємо Італію продовжувати наполягати на тому, щоб Росія виконала свої зобов’язання відповідно до угоди 2008 року та продовжувала підтримувати зусилля з повного відновлення суверенітету та територіальної цілісності Грузії в межах її міжнародно визнаних кордонів», – підкреслив він.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті