mind
ДТЕК почав імпортувати мазут російського «Лукойлу»

ДТЕК почав імпортувати мазут російського «Лукойлу»

ДТЕК поставив близько 5000 тонн мазуту з Росії за період з 1 по 8 січня

ДТЕК почав імпортувати мазут російського «Лукойлу»
Фото: Shutterstockk

Енергохолдинг ДТЕК у січні почав поставки мазуту зі вмістом сірки менше 1% виробництва Волгоградського НПЗ («Лукойл»). Про це повідомила «Консалтингова група А-95», передає еnkorr.

ДТЕК поставив близько 5000 тонн мазуту з Росії за період з 1 по 8 січня при загальному імпорті близько 8000 тонн. Крім російського ресурсу компанія також почала поставки казахстанського малосернистого мазуту виробництва НПЗ в місті Актобе. В листопаді – грудні 2017 року мазут цього заводу ДТЕКу поставляла «Альянс Енерго Трейд». Вміст сірки в казахстанському мазутіу нижчий за російський і становить близько 0,5%.

Крім ДТЕК, мазут з Казахстану імпортувала компанія «Принт Інжиніринг». Вона поставила близько 1000 тонн з початку поточного року.

Варто нагадати, що з 1 січня 2018 року в Україні заборонено використання мазуту з вмістом сірки понад 1%.

Восени 2017 року «Укргазвидобування» перейшло на випуск мазуту з вмістом сірки менше 1% і запропонувало 29 000 тонн за терм-контрактами на 2018 рік (орієнтовно це половина річного виробництва). На грудень було призначено кілька біржових торгів, але поки покупців на цей ресурс не було. У січні на трьох спотових торгах мазут УГВ теж не був викуплений.

«Укртатнафта» (Кременчуцький НПЗ) виробляє мазут із вмістом сірки 2,6%, інформації про перехід підприємства на випуск малосернистого мазуту не було.

До введення заборони основним постачальником мазуту в Україну була Білорусь (98% імпорту за 10 місяців 2017 року). Вміст сірки в цьому продукті становить 2,5%.

З 2018 року, за даними «А-95», імпорт білоруського мазуту припинений.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті