mind
В ЄС вкладуть понад мільярд євро у створення власного суперкомп’ютера

В ЄС вкладуть понад мільярд євро у створення власного суперкомп’ютера

Європа зрозуміла, що їй потрібно наздоганяти інші континенти в галузі новітніх технологій та штучного інтелекту

В ЄС вкладуть понад мільярд євро у створення власного суперкомп’ютера
фото kosheahan

В Євросоюзі планують створити до 2020 року європейський суперкомп'ютер, який допоможе просунутися вперед у створенні штучного інтелекту і в дослідженні способів запобігти змінам клімату, повідомляє The Independent.

Єврокомісія вже оприлюднила плани інвестування спільно з країнами – членами ЄС у створення «європейської інфраструктури суперкомп'ютерів». Цим займеться нове спільне підприємство EuroHPC. Також ця фірма підтримуватиме програму досліджень та інновацій з метою розвитку технологій і апаратних засобів ЕОМ, програмного забезпечення для суперкомп'ютерів.

«Суперкомп'ютери – потужний двигун цифрової економіки. Це жорстка гонка, і ЄС відстає в ній. У нас немає суперкомп'ютерів, які би входили до десятки у світовому рейтингу. З ініціативою EuroHPC ми хочемо, щоб європейські дослідники і компанії отримали передовий суперкомп'ютер до 2020 року», – заявив віце-президент Єврокомісії з питань єдиного цифрового ринку Андрус Ансіп.

За його словами, суперкомп'ютер допоможе в розвитку технологій штучного інтелекту та створення інформаційних систем майбутнього в таких галузях, як охорона здоров'я, безпека або машинобудування.

Очікується, що загальний обсяг інвестицій на реалізацію проекту складе 1 млрд євро до 2020 року.

Видання Delano повідомляє, що основна частина інфраструктури суперкомп'ютера буде зосереджена в Люксембурзі.

Нагадаємо, альянс Renault – Nissan – Mitsubishi зібрався інвестувати $1 млрд у нові технології: в автопілоти, штучний інтелект та електрифікацію автомобілів.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті