mind
Заступник голови НБУ розповів, чому гривня падає

Заступник голови НБУ розповів, чому гривня падає

Чурій заявив, що девальвація нацвалюти – сезонний фактор

Заступник голови НБУ розповів, чому гривня падає
Фото УНІАН

Вже третій рік поспіль у перші місяці року тимчасово посилюється девальваційний тиск на курс гривні. Це відбувається через зростання попиту на валюту, зокрема з боку імпортерів, які формують запаси товарів на новий рік, і водночас знижуються її надходження, зокрема з боку аграріїв, які зазвичай протягом року забезпечують близько половини пропозиції валюти на міжбанківському ринку. Про це розповів заступник голови Національного банку України Олег Чурій.
 
«Ці сезонні фактори є ключовою причиною посилення коливань курсу гривні на міжбанківському валютному ринку і з початку січня цього року. Сезонний спад ділової активності, переважно в аграрному секторі, спричиняє скорочення надходжень валютної виручки від експорту продовольчих товарів, тоді як на ринку є підвищений попит на валюту з боку імпортерів», – заявив Чурій.
 
Для пом’якшення впливу цих чинників Центробанк продовжує зберігати присутність на міжбанківському валютному ринку. З початку цього року регулятор здійснив продаж іноземної валюти на суму $53,5 млн, щоб запобігти надмірним коливанням обмінного курсу гривні. Національний банк має достатньо ресурсів і для подальшого згладжування надмірних коливань на валютному ринку в разі потреби – міжнародні резерви становили $18,8 млрд на початок січня.
 
Разом з тим Нацбанк підкреслює, що дія тимчасових факторів на початку року може бути нівельована протягом решти року завдяки сприятливому впливу фундаментальних факторів, зокрема зовнішньої цінової кон’юнктури для товарів вітчизняного експорту, як це було у 2017 році. Так, минулий рік Україна завершила з обмінним курсом на рівні, який приблизно дорівнював курсу на початок року: курс гривні девальвував за минулий рік лише на 3% попри окремі періоди посилених коливань.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті