Науковці відкрили новий вид динозаврів
Скелет невідомого раніше титанозавра був знайдений в Азії, хоча до цього вважалося, що жили вони у Південній Америці

Скелет однієї з найдавніших титанозаврових форм отримав ім'я сибіротитан (Sibirotitan astrosacralis) за його великий розмір і особливу будову кісток. Назву динозавру дали палеонтологи Санкт-Петербурзького і Томського держуніверситетів, які описали раніше невідомий науці вид древніх ящерів, що мешкав на Землі 120 млн років тому.
«Тварина стала вже другим завроподом, який отримав наукове ім'я в Росії», – йдеться в повідомленні прес-служби СПбДУ.

Описати нового ящера вченим допомогли зуби, хребці і крижі довжиною близько півметра, знайдені в різні роки біля села Шестаково Кемеровської області – на одному з найбільш відомих російських місцезнаходжень динозаврів. Щоб роздобути скам'янілості, палеонтологам довелося буквально вибивати їх з твердого пісковика Шестаківського яру на березі річки Кія.
Сибіротитан належить до групи гігантських динозаврів, які називаються завропод. Як зазначають дослідники, він був не найбільшим представником своєї групи: мав масивний довгий хвіст і витягнуту шию, важив приблизно 10 тонн, а його довжина від голови до кінчика хвоста становила близько 12 метрів. Харчувався чотириногий сибіротитан рослинами і через значний розмір рідко наражався на напади хижаків.
Дослідники припускають, що під багатотонної скелею біля річки Кія захований цілий скелет сибіротитана, тому що місце розкопок приносить знахідки майже щороку. Однак витягти його з піщанику цілком майже неможливо, тому вченим доводиться роками по дещицях збирати скелет унікального завропода.
Знахідки таких титанозаврів, як сибіротитан або тенгрізавр, змушують задуматися про походження цієї групи древніх ящерів. Раніше вважалося, що титанозаври виникли в ранній крейдовий період у Південній Америкці (близько 145 млн років тому). Сучасні дані дозволяють припустити, що вони вперше з'явилися в Азії.
Скам'янілості першого відкритого в РФ титанозавра – тенгрізавра – були знайдені в 1990-х роках. Але три знайдених тоді хребця були описані науковцями лише минулого року.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].