Генпрокуратура проводить економічну експертизу угод ICU

Генпрокуратура проводить економічну експертизу угод ICU

ГПУ сумнівається у легальності коштів та фінугод компанії

Генпрокуратура проводить економічну експертизу угод ICU
Фото УНІАН

Генеральна прокуратура України сумнівається у документах компанії Investment Capital Ukraine (ICU), що підтверджують легальність її коштів і фінансових угод, економічна експертиза яких триває. Про це повідомляє Інтерфакс-Україна з посиланням на заступника генерального прокурора України Євгена Єніна.

«Більше року тому ми допитали керівника цієї компанії, ми взяли під сумнів документи, що підтверджують легальність коштів і фінансових угод. Через це ми більше двох місяців тому відправили запит для проведення економічної експертизи в одну з судових експертних установ України. Зараз експертиза триває», – сказав Єнін.

Крім того, заступник генпрокурора додав, що діяльність посадових осіб як цієї компанії, так і державних банків та Нацбанку України є предметом низки інших кримінальних проваджень, що здійснюються в Генпрокуратурі і НАБУ.

Як зазначив Єнін, вироку Краматорського суду передувало близько 30 інших вироків. Таким чином, до кримінальної відповідальності притягнуто понад 20 фізичних осіб. Серед них, як повідомив заступник генерального прокурора, є і чиновники вищого рівня, наприклад, заступники глав міністерств при Вікторі Януковичі.

Заступник генпрокурора також повідомив, що конфісковані кошти вже вісім місяців перебувають у державній казні і можуть витрачатися на потреби країни.

«У липні минулого року парламент України одноголосно проголосував за цільове використання цих коштів на соціальні проекти, наприклад, будівництво доріг, медицину, освіту і забезпечення обороноздатності країни», – уточнив він.

Як писав Mind, українська інвестиційна компанія ICU (Investment Capital Ukraine) допомагала екс-президенту Віктору Януковичу вивести з країни $1,5 млрд у період з 2012 по 2014 рік. Цю інформацію опублікувало арабське видання Al Jazeera з посиланням на вирок районного суду Краматорська.

Однак Валерія Гонтарєва спростовує інформацію арабського видання.

Нагадаємо: Ощадбанк надав НАБУ частину документів у зазначеній справі арештованих $1,5 млрд Януковича.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло