mind
Парламент Греції прийняв пакет жорстких реформ, незважаючи на протести населення

Парламент Греції прийняв пакет жорстких реформ, незважаючи на протести населення

Один з пунктів пакета значно ускладнює проведення страйків у країні

Парламент Греції прийняв пакет жорстких реформ, незважаючи на протести населення
фото з twitter.com/id_communism

Незважаючи на тисячі протестувальників, які мітингували в Афінах та Салоніках, парламент Греції ухвалив масштабний пакет жорстких реформ, що, на думку влади, призведе до значного скорочення витрат та реформ, які країна має схвалити до закінчення в серпні міжнародної програми допомоги. Про це повідомляє Ekathimerini.

Пакет заходів жорсткої економії, якій розміщено на 1500 сторінках, включає вимоги міжнародних кредиторів Греції щодо прискорення аукціонів продажу майна збанкрутілих власників та зміни трудового законодавства, що стане на заваді організації та проведення страйків у країні.

За прийняття пакета проголосувало 154 із 300 депутатів, проти – 141 опозиційний депутат.

Прем’єр-міністр Греції Алексіс Ципрас заявив, що ухвалення пакета поставить країну «всього за один крок до завершення кризи».

Крім того, Ципрас відкинув звинувачення опозиції щодо того, що новий законопроект заборонить людям виходити на страйк.

«Право на страйк є священним завоюванням робочого класу. Воно не підлягає знищенню і не знаходиться під загрозою з боку цієї влади», – сказав він.

Зі свого боку лідер опозиційної партії «Нової демократії» Кіріакос Міцотакіс засудив Ципраса за «перекупку майбутнього країни» та нанесенню шкоди її економіці.

Голосування в парламенті відбувалось на фоні 20-тисячного протесту в Афінах та Салоніках. Зазначається, що поліція застосовувала перцеві аерозолі для розгону мітингарів, які кидали каміння в бік парламенту. Деякі протестувальники обливали поліцейських червоною фарбою.

Протестували і працівники транспорту, зупинились автобуси, трамваї, тролейбуси і метро. Аналогічну акцію вони проводили і за кілька днів до голосування. 

Збій відбувся також у навчальних та лікувальних установах, вчителі та лікарі припинили роботу на певний час. Тригодинна зупинка роботи авіадиспетчерів призвела до перепланування та анулювання рейсів.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті