Захворіло у світі
163,728,900
Померло у світі
3,393,648
Вилікувалось у світі
143,374,060
Захворіло в Україні
2,156,000
Померло в Україні
48,184
Вилікувалось в Україні
1,864,593
Цього року Україна відновить імпорт російського газу

Цього року Україна відновить імпорт російського газу

Ціна газу від російської компанії «Газпром» є привабливою

Цього року Україна відновить імпорт російського газу
Фото: eurointegration.com.ua

Голова Національної акціонерної компанії «Нафтогаз України» Андрій Коболєв повідомив, що цього року Україна повинна відновити імпорт мінімальних обсягів російського газу. Коболєв зазначив, що ціна газу від російської компанії «Газпром», відповідно до зобов'язань за рішенням Стокгольмського арбітражу, є привабливою, передає УНІАН.

«З цього року нам необхідно буде вибирати мінімальні обсяги... Ми в «Нафтогазі» не вважаємо це негативним аспектом. Зобов'язання «Газпрому» продавати нам 5 млрд куб. м за ціною, нижчою за європейську, є позитивним аспектом з точки зору як «Нафтогазу», так і споживача», – сказав Коболєв.

Варто додати, що наприкінці листопада 2015 року Україна відмовилася від закупівлі природного газу в «Газпрому».

У 2017 році Україна збільшила імпорт газу на 26,8%, до 14,1 млрд кубометрів. Імпорт газу для вітчизняних потреб здійснюється тільки з території європейських країн. 22 грудня «Нафтогаз» отримав остаточне рішення Стокгольмського арбітражу, яке включало в себе значення сум претензій сторін.

За інформацією компанії, арбітраж задовольнив усі вимоги української сторони: знизив ціну газу, який купувався у «Газпрому» в ІІ кварталі 2014 року, на 27,4% – до $352 за 1000 куб. м; відхилив вимоги російської сторони відповідно до принципу «бери або плати» на суму  $56 млрд; знизив обсяг газу, який «Нафтогаз» у 2018–2019 роках буде зобов'язаний купувати в «Газпрому», з 52 до 5 млрд куб. м на рік.

Також «Нафтогаз» не повинен платити за газ, який «Газпром» постачав на окупований Донбас. Україна в особі «Нафтогазу України» судиться з російським «Газпромом» у Стокгольмському арбітражному суді за двома контрактами: на транзит російського газу в ЄС і покупку Україною російського газу.

За даними «Нафтогазу», на 29 травня 2017 року сума претензій «Нафтогазу» до «Газпрому» за контрактом на закупівлю газу становила $30,3 млрд, а з боку «Газпрому» до «Нафтогазу» – $47,1 млрд.

Про наслідки стосовно останнього рішення арбітражу щодо спору «Нафтогазу» з «Газпромом» читайте в матеріалі Mind : «Рішення Стокгольмського арбітражу: як Україну витискають із газового ринку ЄС»

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті