Кредитори України вимагають покарати власників банків-банкрутів
МВФ, ЄБРР і Світовий банк рекомендують владі України повернути виведені з банків-банкрутів гроші
Ціна, яку заплатили українці за фінансову стабілізацію, надзвичайно висока, вважають у Міжнародному валютному фонді, Світовому банку і Європейському банку реконструкції та розвитку. Спільно вони закликали Національний банк України і Міністерство фінансів продовжувати зусилля щодо мінімізації вартості банківської кризи для українських платників податків.
«Для платників податків вартість банкрутств банків з 2014 року становила понад 215 млрд грн, з яких 155 млрд грн витрачено на націоналізацію ПриватБанку (або близько 7,5% від ВВП 2017 року)», – йдеться в листі за підписом глави місії МВФ в Україні Рон ван Рудена, директора Світового банку у справах України, Білорусі та Молдови Сату Кахконен, керуючого директора ЄБРР у країнах Східної Європи і Кавказа Франсіса Маліжа. Копію листа опублікував FinClub.
Щоб повернути ці кошти, міністру фінансів Олександру Данилюку та в. о. глави НБУ Якову Смолію рекомендують дотримуватися низки принципів.
«Перетворення зобов'язань пов'язаних сторін банку в його капітал (bail-in), повернення непрацюючих кредитів за допомогою юридичної процедури «коллекшен», звернення стягнення на об'єкти забезпечення, а також притягнення до відповідальності колишніх власників збанкрутілих банків за збитки», – перераховують міжнародні кредитори.
«Наші інституції рішуче підтримують зусилля української влади, спрямовані на мінімізацію витрат для платників податків у зв'язку з банкрутствами банків відповідно до чинного законодавства України, які також є ключовим зобов'язанням влади відповідно до наших програм підтримки», – підкреслюється в листі.
Міжнародні кредитори також закликають «всі гілки виконавчої влади та правоохоронні органи ретельно координувати свої зусилля задля максимально можливого зниження вартості банкрутства банків».
Зазначимо, що заступник голови НБУ Катерина Рожкова заявила, що з результатами forensic audit ПриватБанку вже ознайомлені і правоохоронні органи, і міжнародні кредитори України.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].