Рада ухвалила закон про деокупацію Донбасу
За проголосували 280 народних депутатів

Верховна Рада України після тривалого обговорення ухвалила закон «Про особливості державної політики із забезпечення державного суверенітету України над тимчасово окупованими територіями в Донецькій та Луганській областях» №7163, більше відомий як «закон про реінтеграцію Донбасу».
Закон з поправками, які озвучив секретар комітету Верховної Ради України з питань національної безпеки і оборони, народний депутат Блоку Петра Порошенка Іван Вінник, підтримало 280 народних депутатів за необхідного мінімуму у 226 голосів.
«Голосуємо за визнання Російської федерації агресором та окупантом», – зазначив спікер Верховної Ради Андрій Парубій під час голосування за документ.
Крім того, після голосування Парубій повідомив, що одразу дає доручення відповідному комітету розробити законопроект щодо вільної економічної зони в окупованому Криму, про що неодноразово піднімалось питання під час розгляду законопроекту про деокупацію Донбасу.
Водночас, як повідомляє Інтерфакс-Україна Парубій очікує документ на підпис приблизно за три дні. Крім того, голова парламенту впевнений, що і президент підпише документ найближчим часом і -«не може бути навіть мови про те, що документ буде ветований, він буде підписаний президентом в передбачений конституційний термін і стане законом в найближчий період», зазначив Парубій.
Також агенство повідомляє із посиланням на секретаря комітету ВР Вінника, що у прийнятому законі не згадуються Мінські угоди.
«Мінська немає. Причина в тому, що природа цього пакту відрізняється від природи законодавчого нормативно-правового акта. Ми не можемо дипломатичні, політичні пакети, які мають тенденції до змін – в залежності від переговорного процесу, імплементувати в українське законодавство», – сказав Вінник у кулуарах парламенту в четвер.
Депутат також нагадав, що Мінські домовленості не проходили процедуру ратифікації у Верховній Раді України.
Крім того, він зазначив, що у законі також немає дозволу на торгівлю з непідконтрольними територіями, а передбачається тільки переміщення товарів фізичними особами і зазначив, що торгівля з цими територіями заборонена рішенням Ради національної безпеки і оборони і може бути відновлена тільки після відновлення контролю над цими територіями.
Нагадаємо, парламент розглядав зазначений документ три дні поспіль і до нього було запропоновано 673 поправки.
На додачу до озвученого головою комітету ВР переліку поправок до документа народні депутати підтримали дві поправки №649 та №650 народного депутата Олексія Рябчина (Політична партія «Батьківщина») щодо судових позовів у зв'язку з військовою агресією на Донбасі, що можуть подаватись за місцем проживання чи перебування позивача, а також щодо надання пільг зі сплати судового збору заявникам та позивачам у зазначених судових справах.
Згідно з документом, Росію визначено як країну-агресора, яка «організувала і підтримувала терористичну діяльність в Україні, здійснює збройну агресію проти України і тимчасову окупацію її територій, використовуючи регулярні з'єднання і підрозділи збройних сил та інших військових формувань РФ, підлеглих і скерованих ними російських радників та інструкторів», а датою початку окупації визначено 20 лютого 2014 року.
Раніше Mind писав про те, що під час розгляду законопроекту під Верховною Радою відбувались сутички, і близько 20 постраждалим від сльозогінного газу волонтери Червоного Хреста надали необхідну першу медичну допомогу.
Нагадаємо, 4 жовтня 2017 року президент Петро Порошенко вніс до Верховної Ради законопроект «Про особливості державної політики із забезпечення державного суверенітету України над тимчасово окупованими територіями в Донецькій та Луганській областях». 6 жовтня парламент проголосував за нього в першому читанні.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].