Мін'юст стягнув понад 2,4 млрд грн заборгованості по аліментах за минулий рік

Мін'юст стягнув понад 2,4 млрд грн заборгованості по аліментах за минулий рік

Кошти було стягнуто на користь 576 000 дітей

Мін'юст стягнув понад 2,4 млрд грн заборгованості по аліментах за минулий рік
Фото: Shutterstock

Протягом 2017 року органи Державної виконавчої служби стягнули понад 2,1 млрд грн на користь держбюджету, з яких 800 млн грн – виконавчий збір. Про це посиланням на слова заступника міністра юстиції Сергія Шкляра, пише Інтерфакс-Україна.

Згідно з повідомленням, у 2017 році держвиконавці Мін'юсту стягнули понад 2,4 млрд грн заборгованості по аліментах на користь 576 000 дітей.

«Ті, хто не платить аліменти, будуть відомі, і ця інформація буде доступна всім. Ми повинні привчити громадян, і боржників по аліментах зокрема, що не платити борг по аліментах мало того що незаконно, а й ганебно, і вони це повинні розуміти», – сказав заступник директора департаменту Державної виконавчої служби Олексій Воробйов.

Раніше повідомлялося, що депутати вирішили посилити відповідальність злісних неплатників аліментів: було постановлено, що батьки, які не сплачували аліменти протягом 6 місяців, позбавляються права виїзду за кордон до ліквідації заборгованості, права не надавати згоду на виїзд дитини за кордон та права керувати автомобілем, використовувати зброю й полювати. Їм будуть призначатися 2 місяці суспільно корисних робіт, оплата за які піде на погашення боргу зі сплати аліментів. Буде ліквідовано будь-які сплати при подачі заяв у цій сфері до суду.

4 січня президент Петро Порошенко підписав відповідний закон.

Також повідомлялося, що Міністерство юстиції планує запустити на своєму сайті відкритий реєстр осіб, які ухиляються від сплати аліментів.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті