США звинуватили Росію та Китай у недотриманні зобов'язань перед СОТ

США звинуватили Росію та Китай у недотриманні зобов'язань перед СОТ

На думку американського уряду, вступ до СОТ не призвів до більшої відкритості економіки цих країн

США звинуватили Росію та Китай у недотриманні зобов'язань перед СОТ
фото Shutterstock

США звинуватили Росію та Китай в обмеженнях і тиску на іноземні компанії і порушенні вимог Світової організації торгівлі (СОТ), йдеться в доповіді офісу торгового представника країни, передає Financial Times.

У повідомленні підкреслюється, що Китай і Росія не здійснюють засновану на ринкових принципах економічну політику, на підтримку якої виступає СОТ, і не дотримуються ключових обіцянок, які вони дали, коли вступали в цю організацію.

Зокрема, Вашингтон звинуватив Москву в створенні бар'єрів для сільськогосподарського експорту США, використовуючи при цьому економічні обмеження «та інші дискримінаційні практики».

США також вважають, що допомога Китаю при вступі до СОТ була помилкою. Владу КНР у доповіді звинувачують в обмеженні доступу на ринок імпортованих товарів і послуг. «Китайський уряд використовує для цього широкий спектр політики і практики втручання», – наголошується в доповіді.

Зокрема, йдеться про недопущення китайським регулятором американських компаній на ринок. На думку офісу торгового представництва США, американські компанії обмежені в Китаї в можливості самостійно приймати рішення, які пов'язані з трансфером технологій та ліцензуванням прав інтелектуальної власності.

«Багато політичних інструментів, які використовуються китайським урядом, безпрецедентні, оскільки інші члени СОТ їх не використовують», – заявили в офісі торгового представництва США.

Як повідомлялося, раніше в Держдуму був внесений законопроект про вихід Росії із СОТ. З ініціативою виступили депутати від Комуністичної партії РФ.

Крім того, Росія погрожує вийти із СОТ, якщо буде задоволено позов, поданий ЄС стосовно стягнення з РФ 1,39 млрд євро щорічно через обмеження на імпорт свинини.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті