Первинний ринок житла в Україні піднявся в ціні на 4,7% у 2017 році
Однак середня ціна на нежитлові приміщення за рік знизилась на 4%

Ціни на первинному ринку житла в Україні в 2017 році зросли на 4,7% проти 2016 року, на вторинному ринку – на 4,5%, і не враховують дані у Криму, Севастополі та зоні АТО.
Як зазначається у відповідному повідомленні Державної служби статистики (Держстат), найбільше зростання цін на первинному ринку житла спостерігалося на двокімнатні квартири – на 6%, тоді як однокімнатні квартири подорожчали на 4,3%, трикімнатні – на 3,1%.
У Mind з'явився телеграм-канал Mind tweet, де ви першими отримуєте головні новини, що мають вплив на економіку та бізнес. Підпишіться, щоб зберегти ваш час та гроші.
Водночас на вторинному ринку в 2017 році найбільшими темпами виросли ціни на однокімнатні квартири – на 9,7% (до показників 2016 року), в той час як трикімнатні квартири піднялися в ціні тільки на 2,2%, двокімнатні – на 3%.
Інститут розвитку нерухомості (ІРН) у своєму огляді ринку нежитлових приміщень Києва за 2017 рік повідомляє, що середня ціна продажу нежилих приміщень знизилася за рік на 4% (з $903,1/кв.м до $867,2/кв.м загальної площі приміщення). Водночас в гривнях середній рівень цін практично не змінився (-1,3% за рік).
Найбільше зниження цін продажу зафіксовано в торговому сегменті – до -14,5% за рік, офіси подешевшали менш помітно – до -3,6% за рік. «Хоча середній індикатор цін продажу для офісів змінився дуже незначно, при цьому суттєво зросла диференціація цін між центром міста та периферійними районами. Так, ціни на офіси в центральній зоні зросли на 13,2%, а в периферійних районах зменшилася на 10,3%», – йдеться у повідомленні ІРН.
Крім того, зовсім інші тенденції спостерігаються на ринку оренди. За рік в цілому орендні ставки зросли в середньому на 27,5% у доларах та на 31,1% у гривнях. При цьому ставки на офісні приміщення зросли більше (27,3% в доларах, +30,9% в гривнях), ніж на торгові приміщення (+11,2% в доларах, +14,4% в гривнях).
«З урахування таких тенденцій, можна говорити про те, що 2017-й став роком певного відновлення попиту в офісному сегменті», – йдеться в повідомленні ІРН.
В результаті цих тенденцій ставки капіталізації в 2017 році суттєво зросли і досягли рівнів, які спостерігалися до 2014 року. Можна констатувати, що купівля нежитлового приміщення стає досить привабливим об’єктом для приватних інвестицій (в аналітичному сенсі).
Як писав Mind, за даними експертів ринку нерухомості, ринок досяг дна – продажі столичних квартир впали на 40%.
Крім того, житло в Києві за рік подешевшало на 6% у доларах, а ціна продажу квартир як на первинному, так і на вторинному ринках знизилася у всіх районах міста.
Читайте в матеріалі Mind про «Підсумки-2017: що утримало ринок первинної житлової нерухомості від обвалу».
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: editor@mind.ua.