Експорт цукру зріс майже на третину

Експорт цукру зріс майже на третину

Найбільшими імпортерами українського цукру стали Шрі-Ланка, Туреччина, Азербайджан, Судан, Лівія та Кот-д'Івуар

За 2017 календарний рік було експортовано 598,7 тис. т цукру на $279,9 млн, що на 29% більше, ніж роком раніше (465,6 тис. т.). Про це повідомляє асоціація «Укрцукор».

«Експорт цукру за результатами календарного року збільшився майже на 30%. Також змінилась і його географія – найбільшими імпортерами цього року стали Шрі-Ланка – 69,03 тис. т, Туреччина – 49,1 тис. т, Азербайджан – 44,9 тис. т, Судан – 40,0 тис. т, Лівія – 39,9 тис. т і Кот-д'Івуар – 34,5 тис. т. У минулому році основними країнами-покупцями були Шрі-Ланка, Грузія, Туніс, Румунія, Єгипет», – пояснила керівник аналітичного відділу «Укрцукру» Руслана Бутило.

Окрім того, за грудень експортовано 46, 6 тис. т цукру. Таким чином за 4 місяці поточного маркетингового року 174,0 тис. т цукру уже поставлено на зовнішні ринки, що вдвічі менше, ніж за аналогічний період минулого року – 343,9 тис. т.

«Цей рік був не надто сприятливим для вітчизняних експортерів, адже ціни на зовнішньому ринку були нижчими. Окрім того, погодні умови відіграли визначальну роль для якості цукрового буряку, в результаті чого маємо нижчу цукристість. Проте Україна змогла все ж реалізувати всі заплановані контракти, а про перспективи та прогнози на майбутнє будемо говорити на щорічному цукровому конгресі Sugar World 2018», – підсумувала експерт.

Нагадаємо, станом на 23 січня виготовлено 2,05 млн т цукру та перероблено 14,26 млн т цукрових буряків. З початку виробничого сезону працювало 46 цукрових заводів, з яких 3 ще продовжують варити цукор.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло