Кінцевим бенефіціаром компанії EPIC виявився Хорошковський

Кінцевим бенефіціаром компанії EPIC виявився Хорошковський

Компанія Ахметова оскаржить рішення лондонського суду про доплату $760 млн за «Укртелеком»

Кінцевим бенефіціаром компанії EPIC виявився Хорошковський
Фото: Уніан

Реальним кінцевим бенефіціаром компанії EPIC, яка приватизувала «Укртелеком» через ТОВ «ЕСУ» (що належить СКМ Ріната Ахметова) в 2011 році, був бізнесмен Валерій Хорошковський (на той момент глава СБУ), повідомляє Інтерфакс-Україна.

Про це в інтерв’ю агентству повідомив директор з міжнародних зв'язків і відносин з інвесторами СКМ Джок Мендоза-Вілсон.

«У свідченнях Пітера Гольдшайдера як керуючого партнера групи EPIC і Роберта Шетлер-Джонса (займав пост заступника голови наглядової ради Group DF, що об'єднує активи Дмитра Фірташа. – Mind) вказувалося, що Хорошковський був кінцевим бенефіціаром EPIC (пізніше – Raga) на момент приватизації, і саме він стояв за цією компанією. Дивно, що SCM Financial повинна була щось ще доводити при наявності таких зізнань з боку самої Raga», – сказав Мендоза-Вілсон.

Він також заявив, що вважає правильним, щоб саме Raga/EPIC давала арбітражу пояснення щодо обставин участі особи, що на той момент обіймала посаду глави СБУ, в приватизації «Укртелекому» за участю його партнера Дмитра Фірташа.

Крім того, Мендоза-Вілсон також звернув увагу на певні неузгодженості у фінансовій стороні угоди.

«Давайте подивимося ще глибше. Ціна приватизації «Укртелекому» в 2011 році склала близько $1,3 млрд. Свідки з боку Raga в арбітражі і Денис Горбуненко в своїх останніх інтерв'ю стверджують, що $300 млн з цієї суми були зайняті EPIC і Хорошковським у пана Фірташа і його компанії Picabo. Питання: хто дав ще $1 млрд на приватизацію «Укртелекому»? Навряд чи хто-небудь повірить, що в EPIC і Пітера Гольдшайдера були вільні гроші в такому розмірі для приватизації активу в Україні», – підкреслив він.

Мендоза-Вілсон також заявив, що йому складно повірити, що Гольдшайдер зміг би залучити у західних інвесторів $1,3 млрд для купівлі «Укртелекому».

За його словами, EPIC був австрійською сімейною консалтинговою та інвестиційною компанією з невеликими активами в сфері нерухомості і телекомунікації в Східній Європі. 

Нагадаємо: корпорація СКМ бізнесмена Ріната Ахметова подала апеляцію на відповідне рішення суду Лондона про доплату $760 млн за «Укртелеком» від 26 червня минулого року, яка розглядатиметься в 2018 році.

Крім того, як писав Mind, СКМ також заявила про наміри оскаржуватиме рішення суду на Кіпрі про заморожування активів на суму $820 млн.

Нагадаємо, що в конкурсі з приватизації «Укртелекому» в 2011 році брала участь лише одна організація – ТОВ «ЕСУ» (українська «дочка» австрійської компанії EPIC), яка купила 92,79% акцій «Укртелекому» у Фонду держмайна за 10,5 млрд грн. Через рік вона перепродала «Укртелеком» компанії «СКМ» Ріната Ахметова.

Про те, кому вигідно повернення телеком-активу в держвласність, читайте в матеріалі Mind «Реприватизація «Укртелекому»: схема Ахметова чи обов'язок ФДМ».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті