У Давосі більше розповіли про індекс інклюзивного розвитку

У Давосі більше розповіли про індекс інклюзивного розвитку

Світові лідери вважають, що зазначений індекс більш повно розкриває показники розвитку економік

У Давосі більше розповіли про індекс інклюзивного розвитку
Фото World Economic Forum / Mattias Nutt

Індекс інклюзивного розвитку (Inclusive Development Index) є більш сучасним аналогом валового внутрішнього продукту (ВВП). У нього входить 12 показників, що означає, що він більш повно відображає реальний стан справ у країні – а не тільки її виробничі потужності.

Так обгрунтували економічні експерти Всесвітнього економічного форуму (ВЕФ) в Давосі необхідність введення зазначеного індексу, пише Meduza.

Країни повинні усвідомити необхідність зміни курсу, тому що зростаюча нерівність і відсутність турботи про майбутні покоління не обіцяють нічого хорошого. 

Як пише видання, серед розвинених країн як за ВВП (тут і далі: за паритетом купівельної спроможності), так і за новим індексом інклюзивного розвитку в лідерах Норвегія, Люксембург і Швейцарія. Але ось Ісландія, яка за ВВП тільки 12-а, вирвалася на друге місце по інклюзивності.

Крім того, є несподівані лідери і серед країн, що розвиваються. Азербайджан (26-й по ВВП) виявився на третьому місці. Перші рядки в обох випадках залишилися за європейськими країнами: Литва, Угорщина та Латвія.

Натомість, Сполучені Штати – країна з однією з розвиненіших економік світу, знаходиться лише на 23-му місці (з 30) по інклюзивності. Такий результат пояснюється короткою тривалістю життя, високою бідністю і одночасно дуже високим ступенем нерівності (86 з 100 по розподілу багатства). Ну і звичайно, розміром держборгу.

Як зазначається, індекс складається другий рік поспіль і включає 12 показників, які розділено на три групи: зростання і розвиток, інклюзивність, спадкоємність поколінь та сталий розвиток. З них складаються спочатку групові індекси, а потім виходить підсумковий.

До першої групи відносять ВВП на душу населення (долари США в величинах 2010 року), продуктивність праці – ВВП на одного працівника (долари США), очікувана тривалість здорового життя (роки), зайнятість населення (відсотки).

Друга група включає коефіцієнт розшарування суспільства за доходами (від 0, тобто без розшарування, до 100), рівень бідності (відсотки), коефіцієнт розшарування суспільства за розподілом багатства (від 0, тобто без нерівності, до 100), медіанний дохід (долари США).

Скориговані чисті заощадження (відсотки від валового національного доходу), парникова інтенсивність ВВП (кілограми викидів CO₂ на долар), державний борг (відсотки від ВВП), коефіцієнт демографічного навантаження (відсотки) входять до третьої групи.

Першу десятку країн за зазначеним індексом наводить Mind у текстовій онлайн-трансляції зі швейцарського Давосу.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло