Подав у відставку головний економіст Світового банку

Подав у відставку головний економіст Світового банку

Пол Ромер останні декілька місяців критикував методику складання рейтингу Doing Business

Подав у відставку головний економіст Світового банку
Фото TED.com

Через 1,5 року від початку роботи з поста головного економіста Світового банку пішов Пол Ромер. Рішення про відставку набрало сили. Про це пише The Financial Times з посиланням на повідомлення, яке було розіслано співробітникам Світового банку.

Як пише газета, в останні кілька місяців у внутрішньому листуванні Ромер регулярно критикував колег по Світовому банку, звинувачуючи їх у використанні «явно сфабрикованих даних», «безсоромної самореклами» і небажанні міняти будь-що.

Методи роботи Світового банку Ромер критикував і публічно. В інтерв'ю The Wall Street Journal, опублікованому 12 січня, Ромер заявив, що Світовий банк неодноразово змінював методику складання рейтингу Doing Business, що надавало простір для маніпуляцій даними.

За даними джерел FT, цю заяву Ромера у Світовому банку визнали порушенням корпоративної етики.

Незабаром після виходу інтерв'ю в The Wall Street Journal Ромер написав на своїй сторінці в соцмережі, що його слова неправильно зрозуміли. «Я не бачу жодних ознак маніпуляції з даними в Doing Business або будь-якому іншому документі Світового банку», – написав Ромер.

Ромер повертається на посаду професора економіки в університеті Нью-Йорка.

Doing Business – рейтинг сприятливості ділового середовища, який щорічно складає Світовий банк і Міжнародна фінансова корпорація (IFC).

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті