mind
Давос: незабаром буде створено Глобальний центр кібербезпеки

Давос: незабаром буде створено Глобальний центр кібербезпеки

Центр розпочне роботу в березні 2018 року

Давос: незабаром буде створено Глобальний центр кібербезпеки
Фото: Shutterstock

Створення Глобального центру кібербезпеки повинно допомогти протистояти кіберзагрозам і об'єднати бізнесменів, представників влади для співпраці з різних питань безпеки, а також обміну передовим досвідом, анонсували на Всесвітньому економічному форумі (ВЕФ) у швейцарському Давосі, повідомляється на сайті форуму.

Як зазначається, центр буде працювати в Женеві, Швейцарія, як автономна організація, що діє під покровительством ВЕФ.

ВЕФ пояснює, що кібератаки – це дійсно безмежна проблема, непідвладна силам і організаціям, які намагаються впоратися з нею окремо. Тому тільки завдяки співпраці, обміну інформацією та загальним стандартам світова громадськість зможе успішно протистояти електронній злочинності.

«Якщо ми хочемо запобігти настанню темних віків, нам потрібно наполегливіше працювати над тим, щоб досягнення і потенціал четвертої промислової революції перебували в безпеці і під захистом на благо суспільства. Новий Глобальний центр кібербезпеки був створений як перша платформа для скорочення кібернетичних ризиків в дійсно світовому масштабі», – зазначив директор-розпорядник ВЕФ і директор Глобального центру кібербезпеки Алоїз Звінггі (Alois Zwinggi). 

Так, кібератаки можуть становити загрозу для тих економік, держав і суспільств, у яких в недостатній мірі розвинене співробітництво і відсутній міцний захист. На думку експертів ВЕФ, необхідно вжити термінових заходів зі створення безпечного робочого середовища для нових технологій, таких як штучний інтелект, робототехніка, дрони, безпілотні автомобілі і інтернет речей.

Як пояснив Mind операційний директор 10Guards Віталій Якушев, створення Глобального центру кібербезпеки – це знакова подія, яка вказує на підвищення інтересу до кібербезпеки на світовому рівні.

«Те, що створення даного центру ініційовано не технічною організацією, а економічним форумом і позиціонується як платформа обміну інформацією, зокрема й для нетехнічних менеджерів, збільшує його цінність подвійно», – сказав Якушев.

Так, за його словами, кроки по виведенню питань кібербезпеки з технічного андеграунду на рівень бізнес-ризиків обов'язково сприятимуть посиленню загальної кібербезпеки, оскільки тепер і власники бюджетів, і люди, що  приймають рішення, будуть розуміти значущість кібербезпеки в структурі корпоративної безпеки та бізнес-ризиків.

Крім того, експерт наголосив: «Найголовніше, щоб центр дійсно запрацював, а не залишився на рівні декларативних заяв».

Відстежуйте події у швейцарському Давосі на Mind у текстовій онлайн-трансляції ВЕФ (Постійно оновлюється). 

Докладніше про виклики в сфері кібербезпеки в матеріалі на Mind «Кібербезпека-2018: чого чекати бізнесу?».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті