Захворіло у світі
100,296,057
Померло у світі
2,158,473
Вилікувалось у світі
55,418,424
Захворіло в Україні
1,200,883
Померло в Україні
22,202
Вилікувалось в Україні
980,085
НБУ поки не обговорював нову програму з МВФ – очікує сприятливого часу

НБУ поки не обговорював нову програму з МВФ – очікує сприятливого часу

Переговори ще не розпочато, але в НБУ вже замислились над цим питанням

Національний банк України ще не обговорював з Міжнародним валютним фондом питання відкриття для країни нової програми співпраці, пише Інтерфакс-Україна із посиланням на  тимчасово виконуючого обов'язки голови НБУ Якова Смолія.

«Ми ще не починали переговори, але вже думаємо про те, коли це можливо, і на раді з Міністерством фінансів будемо ініціювати такі переговори з МВФ», – сказав Смолій.

Як пояснив Смолій, нова програма співпраці з МВФ потрібна Україні з огляду на майбутніх пікових виплат з обслуговування зовнішнього боргу у 2019-2020 роках, натомість, діюча програма завершується в першому кварталі 2019 року.

Водночас, за словами заступника голови НБУ Дмитра Сологуба, наявність нової програми важлива не тільки для підтримки платіжного балансу країни, а й для вкорінення проведених реформ.

«Роль МВФ, як бачимо, трансформується. Ми бачимо, що багато програм МВФ мають більш-менш стандартні умови і передбачають не тільки підтримку платіжного балансу, а й укорінення структурних реформ», – пояснив він.

Крім того, Сологуб додав, що в даний час важливо акцентувати основну увагу і на виконанні діючої програми, в рамках якої Україна ще не отримала $8 млрд.

Нагадаємо, чотирирічна діюча програма EFF, відкрита МВФ в березні 2015 року, із загальним обсягом SDR 12,348 млрд (близько $17,57 млрд) з першим траншем в $5 млрд спочатку передбачала щоквартальний перегляд програми, виділення в 2015 році ще трьох траншей по SDR1,18 млрд і зменшення квартальних траншів в 2016-2018 роках до SDR0,44 млрд ($0,63 млрд). Україна змогла отримати з невеликою затримкою другий транш за цією програмою на $1,7 млрд на початку серпня 2015 року, після чого виникла тривала пауза в зв'язку з невиконанням ряду умов, політичною кризою і зміною уряду.

У квітні 2016 роки переговори про продовження фінансування поновилися і МВФ виділив третій транш у розмірі $1 млрд тільки в середині вересня, четвертий – 3 квітня 2017 року.

Крім того, в рамках четвертого перегляду, який відкриває шлях для отримання п'ятого траншу, МВФ ще продовжує вивчати прийнятий Верховною Радою закон про пенсійну реформу. Крім цього, Україні ще необхідно прийняти законодавство про створення антикорупційного суду, реформувати, а також провести коригування внутрішніх тарифів на газ відповідно до раніше затвердженої формули.

Водночас, Київ виконав одну з умов перегляду – був прийнятий новий закон про приватизацію. Крім цього, президент Петро Порошенко вніс до Верховної Ради кандидатуру Смолія на посаду голови НБУ, яка фактично стала вакантною з весни 2017 року, коли Валерія Гонтарєва подала у відставку.

Щодо планів Мінфіну в обговоренні нової програми з МВФ, Mind писав, вона поки не обговорюється – поки пріоритетні реформи не будуть виконані в рамках чинного співробітництва України з МВФ.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті