Україна та МВФ поки не обговорюють нову програму співпраці
Діюча програма закінчується в першій половині 2019 року
Поки пріоритетні реформи не будуть виконані в рамках чинного співробітництва України з Міжнародним валютним фондом, нова програма не обговорюється. Про це міністр фінансів України Олександр Данилюк сказав в інтерв'ю газеті «Дзеркало тижня».
«Нова програма не обговорюється. І що могло б в ній бути? Невиконані пункти нинішнього меморандуму? А сенс? Нам необхідно в рамках чинного співробітництва реалізувати максимум для країни. В першу чергу, мова йде про пріоритетні реформи, які необхідні в рамках цієї програми. Тільки після її виконання ми можемо думати про наступні кроки у співпраці з Фондом», – сказав Данилюк.
За його словами, зараз основні зусилля спрямовані на успішне продовження програми МВФ.
«Неотримання жодного траншу в цьому році і виліт з програми МВФ – це синоніми насправді, тому що програма закінчується в першому кварталі 2019 го», – пояснив він.
Глава Мінфіну відзначив, що «є певна затримка з цим траншем, тому що деякі ключові закони вчасно не були розглянуті парламентом». Один з них, про приватизацію,Верховна Рада прийняла 18 січня 2018 року.
Данилюк впевнений, що у співпраці України з МВФ мова йде не тільки про гроші.
«Ми зараз на тому етапі, коли зупиняти реформи не можна. Навпаки, їх необхідно прискорювати ... Ми собі не можемо дозволити зупинитися. А якщо ми це зробимо, то питання про продовження програми МВФ у нас взагалі не виникне. Якщо реформ не буде, не буде і програми, тут все просто. Це розуміють і президент, і прем'єр, тому я впевнений в прогресі «, – сказав він.
При цьому глава Мінфіну впевнений, що Україна як самостійна держава повинна мати можливість працювати без МВФ. «Звичайно, я теж хочу, щоб Україна була самостійною і рухалася вперед без сторонньої допомоги, але багато хто з тих, хто зараз про це говорить, переслідують інші цілі. Вони не хочуть реформ і змін, багато хто хоче позбутися від МВФ, щоб законсервувати поточну ситуацію у своїх особистих інтересах «, – вважає він.
Нагадаємо, МВФ, ЄБРР і Світовий банк рекомендують владі України повернути виведені з банків-банкрутів гроші.
Директор Світового банку, відповідальна за український напрямок, направила до Верховної Ради і Адміністрації президента лист, в якому попередила про неприпустимість прийняття закону про Антикорупційний суд (АКС) у редакції, запропонованій президентом. У Світовому банку попередили, що Україна повинна привести законопроект у відповідність до рекомендацій Венеціанської комісії, якщо зацікавлена отримати гарантії СБ на суму $800 млн.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].