Україна та МВФ поки не обговорюють нову програму співпраці

Україна та МВФ поки не обговорюють нову програму співпраці

Діюча програма закінчується в першій половині 2019 року

Поки пріоритетні реформи не будуть виконані в рамках чинного співробітництва України з Міжнародним валютним фондом, нова програма не обговорюється. Про це міністр фінансів України Олександр Данилюк сказав в інтерв'ю газеті «Дзеркало тижня».

«Нова програма не обговорюється. І що могло б в ній бути? Невиконані пункти нинішнього меморандуму? А сенс? Нам необхідно в рамках чинного співробітництва реалізувати максимум для країни. В першу чергу, мова йде про пріоритетні реформи, які необхідні в рамках цієї програми. Тільки після її виконання ми можемо думати про наступні кроки у співпраці з Фондом», – сказав Данилюк.

За його словами, зараз основні зусилля спрямовані на успішне продовження програми МВФ.

«Неотримання жодного траншу в цьому році і виліт з програми МВФ – це синоніми насправді, тому що програма закінчується в першому кварталі 2019 го», – пояснив він.

Глава Мінфіну відзначив, що «є певна затримка з цим траншем, тому що деякі ключові закони вчасно не були розглянуті парламентом». Один з них, про приватизацію,Верховна Рада прийняла 18 січня 2018 року.

Данилюк впевнений, що у співпраці України з МВФ мова йде не тільки про гроші.

«Ми зараз на тому етапі, коли зупиняти реформи не можна. Навпаки, їх необхідно прискорювати ... Ми собі не можемо дозволити зупинитися. А якщо ми це зробимо, то питання про продовження програми МВФ у нас взагалі не виникне. Якщо реформ не буде, не буде і програми, тут все просто. Це розуміють і президент, і прем'єр, тому я впевнений в прогресі «, – сказав він.

При цьому глава Мінфіну впевнений, що Україна як самостійна держава повинна мати можливість працювати без МВФ. «Звичайно, я теж хочу, щоб Україна була самостійною і рухалася вперед без сторонньої допомоги, але багато хто з тих, хто зараз про це говорить, переслідують інші цілі. Вони не хочуть реформ і змін, багато хто хоче позбутися від МВФ, щоб законсервувати поточну ситуацію у своїх особистих інтересах «, – вважає він.

Нагадаємо, МВФ, ЄБРР і Світовий банк рекомендують владі України повернути виведені з банків-банкрутів гроші.

Директор Світового банку, відповідальна за український напрямок, направила до Верховної Ради і Адміністрації президента лист, в якому попередила про неприпустимість прийняття закону про Антикорупційний суд (АКС) у редакції, запропонованій президентом. У Світовому банку попередили, що Україна повинна привести законопроект у відповідність до рекомендацій Венеціанської комісії, якщо зацікавлена отримати гарантії СБ на суму $800 млн.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло