На непідконтрольній території України затоплено 36 шахт

На непідконтрольній території України затоплено 36 шахт

Це може призвести до екологічної трагедії

На окупованій території України 36 вугільних шахт повністю затоплено та не підлягають відновленню. Після закінчення військового конфлікту на сході України буде необхідна міжнародна підтримка та сучасні інженерні рішення для належної консервації шахт, які було зруйновано під час бойових дій, повідомляє Міністерство екології України.

Як зазначається, про це сказав у ефірі програми «Події» Миколи Вересня міністр екології та природних ресурсів Остап Семерак. Він підкреслив, що українська сторона четвертий рік не має доступу на захоплені бойовиками території, що не дозволяє повністю оцінити збитки, завдані навколишньому природному середовищу.

«Підтоплення підходить до критичної межі, що може закінчитися екологічною трагедією. Йдеться про забруднення підземних вод, річок та ґрунтів. Втрачені шахти не можуть бути відновлені, вони несуть серйозні загрози для довкілля та здоров’я людей, які там проживають», – сказав Семерак, посилаючись на результати спільного дослідження, проведеного раніше Мінприроди з ОБСЄ за підтримки урядів Канади та Австрії.

Крім того, він зазначив, що Україні після завершення військового конфлікту не оминути процесу закриття шахт.

«Нам не оминути закриття шахт. Але цей процес потребує інженерного, еколого-техногенного і наукового контролю. У цій ситуації я вбачаю вихід у міжнародній співпраці. Україна не зможе самотужки одночасно законсервувати десятки шахт», – пояснив міністр.

Також він нагадав, що протягом двох останніх років, зокрема, з ініціативи України, Асамблея ООН з навколишнього середовища ухвалила дві резолюції, які стосуються ліквідації наслідків забруднення довкілля у районах, уражених збройними конфліктами та тероризмом. Вони також визначають подальші механізми вирішення післявоєнних екологічних проблем шляхом направлення спеціальних термінових місій на постраждалі території та надання відповідної фінансової та організаційної допомоги.

«В ООН, як і в інших міжнародних організаціях, добре усвідомлюють, якої непоправної шкоди можуть завдати бойовики довкіллю України та всієї Європи. Звичайно, природа має високий потенціал для регенерації, проте на тілі України – великі рани, і на їх лікування знадобляться роки. Військові дії поглибили на Донбасі і без того складну екологічну кризу», – резюмував Остап Семерак.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті