В Євросоюзі взялися за реформи обленерго в Україні, Албанії, Боснії і Герцеговині

В Євросоюзі взялися за реформи обленерго в Україні, Албанії, Боснії і Герцеговині

Ці країни так і не вжили заходів для імплементації процесу анбандлінга на практиці

В Євросоюзі взялися за реформи обленерго в Україні, Албанії, Боснії і Герцеговині
Фото Shutterstock

В Енергетичному співтоваристві вважають, що три країни докладають замало зусиль для реформування енергетичного ринку. Таке повідомлення було опубліковано на сайті співтовариства, пише УНІАН.

«Секретаріат Енергетичного співтовариства ініціював попередню процедуру врегулювання проблеми щодо Албанії, Боснії і Герцоговини та України за те, що ці країни недостатньо проводять процедуру анбандлінгу (поділу сфер діяльності. – Mind) компаній – операторів розподільчих мереж», – йдеться в повідомленні.

Секретаріат вважає, що ці країни не впоралися із завданням по виконанню їх зобов'язань згідно з Договором про Енергетичне співтовариство щодо поділу функцій регіональних енергопостачальних компаній (обленерго), що має сприяти створенню конкуренції на роздрібному ринку електроенергії. Зокрема, країни не прописали вимоги Третього енергетичного пакета в національному законодавстві і не вжили заходів для імплементації процесу анбандлінгу на практиці.

«Оператори електричних розподільних мереж трьох країн досі виконують функції постачальника електроенергії і компанії, яка відповідає за її розподіл», – повідомили в Секретаріаті.

Після розділу видів діяльності обленерго, споживачі зможуть вибірати постачальників електроенергії, що дозволить поліпшити послугу електропостачання і дати можливість отримувати її за справедливою ціною.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті