У Чехії заборонили видавати в магазинах безкоштовні поліетиленові пакети

У Чехії заборонили видавати в магазинах безкоштовні поліетиленові пакети

Хто порушить нове правило – заплатить штраф 20 тисяч євро

У Чехії заборонили видавати в магазинах безкоштовні поліетиленові пакети
фото Shutterstock

У Чехії відтепер заборонено в магазинах фасувати товар у безкоштовні поліетиленові пакетики. За них потрібно буде платити гроші, як і за будь-який інший товар, згідно з новим законом. Про це повідомляє «Сегодня».

Ціна одного пакетика залежно від товщини в переведенні на українські гроші – 1,5 грн.

Відомо, що в даний час на одного чеха в рік припадає близько 300 поліетиленових пакетів. Завдяки новому закону цю кількість планують знизити в три рази.

Біля стійок з продуктами більше немає беплатних поліетиленових пакетів. Тепер навіть крупи, цукерки або спеції в самому магазині не фасують, а виставляють в спеціальних боксах. Потрібен пакет – купуйте.

«Насправді така практика найбільш ефективна і значно краще рішення щодо модернізації переробки відходів. Правда, для усвідомлення цього суспільству знадобилося близько 40 років», – каже представник компанії з виготовлення продуктових боксів Петр Бака.

Відзначимо, що нововведення стосується навіть магазинів одягу та взуття.

Мета нового закону – знизити використання поліетилену і, отже, забруднення території Чехії.

Тим, хто порушить закон, загрожує штраф в 20 тисяч євро.

«Завдяки тому, що торговельні мережі ввели плату за використання пакетів, їх використання скоротилося більш ніж на 50%», – зазначає міністр охорони навколишнього середовища Чехії Ріхард Брабец.

Як повідомлялося, Київміськрада теж пропонує заборонити використання поліетиленових пакетів.

Нагадаємо: у Британії мережа супермаркетів повністю відмовиться від пластикової упаковки. Продукція тепер буде упаковуватися в целюлозу і паперові пакети, придатні для вторинної переробки.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло